12.03.2022
Телеканал NTD

Китайського активіста заарештували за заклик до Сі Цзіньпіна піти у відставку

Китайського активіста заарештували за заклик до Сі Цзіньпіна піти у відставку

Китайська влада заарештувала відомого юриста й правозахисника, який закликав голову КНР Сі Цзіньпіна піти у відставку,..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Китайська влада заарештувала відомого юриста й правозахисника, який закликав голову КНР Сі Цзіньпіна піти у відставку, бо той не може дати ради кризам у країні, зокрема епідемії коронавірусу. Про це повідомили двоє друзів затриманого.

Сюй Чжиюн був утікачем із грудня минулого року, коли відвідав таємну зустріч у місті Сямень. На ній обговорювали права людини в Китаї.

Як припускають, пекінська поліція заарештувала активіста вночі 15 лютого. Їй також допомагали агенти поліції Гуанчжоу. Поки ні перше, ні друге поліцейське управління ситуацію ніяк не прокоментувало. Чотирьох інших учасників заходу схопили раніше.

Сюй Чжиюн відомий тим, що давно домагається в Китаї юридичної та судової реформи. 2012 року він заснував «Новий громадянський рух», який закликав чиновників оприлюднити їхні доходи й статки. 2014 року активіста за його діяльність у русі засудили до чотирьох років в’язниці.

Останніми тижнями Сюй Чжиюн написав багато статей, у яких розкритикував керівництво компартії Китаю. Він звинуватив його в нездатності впоратися з епідемією коронавірусу, яка тільки за офіційними даними призвела до зараження понад 70 тисяч осіб і загибелі більш як 1800 китайців. Реальні ж цифри, на думку деяких експертів, можуть бути в десятки разів більшими.
Коротке посилання на цю сторінку:

Китайського активіста заарештували за заклик до Сі Цзіньпіна піти у відставкуДиректор ФБР: основні загрози кібербезпеці США надходять із КитаюЧерез пожежі у Франції евакуювали 10 000 осіб, а в Португалії горить заповідникМіж двома Кореями в селі Пханмунджом поки спокійно, але чи надовго?Нові докази примусового вирізання органів оприлюднили в БрюсселіНа Лесбосі горять ліси — жителів евакуювалиСтрілянина в торговому центрі Копенгагена: троє загиблих та багато пораненихТретя повінь цього року: Сідней частково затопило«Місто вже не впізнати»: як Гонконг змінився за останні п’ять роківІноземці покидають Шанхай

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: