Делегацію від ЄС очолила голова МЗС Бельгії Аджа Лабіб. Вона від імені Євросоюзу привітала Україну та Молдову.
[Аджа Лабіб, голова МЗС Бельгії]:
«Переговори про вступ, які ми починаємо сьогодні, будуть суворими та вимогливими.<> Ми підтримаємо вас у ваших зусиллях і з нетерпінням чекаємо на можливість вітати вас як повноправних членів Європейського Союзу».
Українську делегацію в Люксембурзі очолила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Вона наголосила на важливості початку переговорів для України.
[Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністр із питань євроінтеграції України]:
«Це справді історичний момент для моєї країни. Уся нація одностайно підтримує це рішення».
Почавши переговори з Україною і Молдовою, ЄС сигналізує, що обидві країни перебувають на шляху відходу від російського впливу та рухаються в напрямку інтеграції із Заходом.
Водночас Україна й Молдова мають подолати не лише технічні та юридичні перешкоди, а й політичні бар’єри. Щоби починати та завершувати кожен етап переговорів, країни-кандидати мають діставати схвалення всіх 27 членів ЄС. Це дає урядам європейських країн багато можливостей, щоб затягувати процес.
Після цієї зустрічі представники Євросоюзу почнуть перевіряти, наскільки закони країн-кандидатів відповідають стандартам ЄС. Київ і Кишинів повинні узгодити свої закони та стандарти із законами Євросоюзу в 35 галузях, які стосуватимуться різних питань — від оподаткування та торгівлі до енергетики, охорони довкілля, судових прав та безпеки.
Аналітики кажуть, що розширення ЄС шляхом прийняття України й Молдови, а також інших кандидатів, таких як Грузія та країни Західних Балкан, потребуватиме радикального перегляду правил ЄС, починаючи від субсидій для сільського господарства та економічного розвитку й закінчуючи процесами ухвалення рішень.
Коротке посилання на цю сторінку: