01.10.2021
Телеканал NTD

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історії

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історії

Картини в стилі бароко Лондон, Велика Британія Розкіш і влада визначної епохи. У лондонській Галереї Тейт..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Картини в стилі бароко
Лондон, Велика Британія

Розкіш і влада визначної епохи. У лондонській Галереї Тейт уперше відкривається нова виставка, присвячена британській культурі бароко. Вона охоплює період від так званої Реставрації Стюартів 1660 року до смерті останнього монарха цієї династії королеви Анни 1714-го.

Куратор виставки зазначає, що це була дуже важлива епоха для країни.

[Табіта Барбер, куратор виставки]:
«Тоді відбулося справді багато подій, які визначили курс Великої Британії, якого вона дотримувалася наступні 300 років. Усі пам’ятають такі події, як Велика лондонська пожежа, Велика епідемія. Це була подорож від відновлення монархії до правління королеви Анни, коли політика партій вийшла на центральну сцену».

Бароко зазвичай асоціюється з європейськими монаршими домами, особливо з Версалем за Людовіка XIV. Однак ця виставка показує, як цей художній стиль процвітав у Великій Британії, але за інших обставин.

Король Карл II використовував мистецтво, щоб продемонструвати пишність і могутність відновленої монархії.

[Табіта Барбер, куратор виставки]:
«Якщо ви мали статок і статус, то мало не зобов’язувалися демонструвати свою пишність».

Водночас більшу частину картин виставки написали художники з інших країн Європи. Британських майстрів лише троє.

До кінця правління королеви Анни владу й вплив британської монархії було обмежено. Особливо після революції 1688 року, коли в центр політичного життя вийшов парламент країни.

Куратор виставки зазначає, що на тлі недавнього «брекзиту» погляд у минуле країни допоможе щось зрозуміти й щось переосмислити.

Виставка працюватиме до 19 квітня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історіїКінські перегони без сідел: американські індіанці відроджують традиції предківПортики Болоньї можуть стати Світовою спадщиною ЮНЕСКОПринци Вільям і Гаррі відкрили статую принцеси Діани в ЛондоніУ Колізеї побудують високотехнологічну арену вартістю майже 20 млн євроНайдовший у світі підвісний пішохідний міст побудували в ПортугаліїПольські раритети, присвячені Копернику, показали в ЛондоніВиставка у Венеції: чи може архітектура врятувати планетуУ Вестмінстерському дог-шоу братиме участь ще чотири породи собакРекорд Гіннеса: у Данії побудували найвищий у світі замок із піску