16.02.2021
Телеканал NTD

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історії

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історії

Картини в стилі бароко Лондон, Велика Британія Розкіш і влада визначної епохи. У лондонській Галереї Тейт..

Дата завантаження: 2021-05-16

video

Картини в стилі бароко
Лондон, Велика Британія

Розкіш і влада визначної епохи. У лондонській Галереї Тейт уперше відкривається нова виставка, присвячена британській культурі бароко. Вона охоплює період від так званої Реставрації Стюартів 1660 року до смерті останнього монарха цієї династії королеви Анни 1714-го.

Куратор виставки зазначає, що це була дуже важлива епоха для країни.

[Табіта Барбер, куратор виставки]:
«Тоді відбулося справді багато подій, які визначили курс Великої Британії, якого вона дотримувалася наступні 300 років. Усі пам’ятають такі події, як Велика лондонська пожежа, Велика епідемія. Це була подорож від відновлення монархії до правління королеви Анни, коли політика партій вийшла на центральну сцену».

Бароко зазвичай асоціюється з європейськими монаршими домами, особливо з Версалем за Людовіка XIV. Однак ця виставка показує, як цей художній стиль процвітав у Великій Британії, але за інших обставин.

Король Карл II використовував мистецтво, щоб продемонструвати пишність і могутність відновленої монархії.

[Табіта Барбер, куратор виставки]:
«Якщо ви мали статок і статус, то мало не зобов’язувалися демонструвати свою пишність».

Водночас більшу частину картин виставки написали художники з інших країн Європи. Британських майстрів лише троє.

До кінця правління королеви Анни владу й вплив британської монархії було обмежено. Особливо після революції 1688 року, коли в центр політичного життя вийшов парламент країни.

Куратор виставки зазначає, що на тлі недавнього «брекзиту» погляд у минуле країни допоможе щось зрозуміти й щось переосмислити.

Виставка працюватиме до 19 квітня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історіїНа німецькій фермі дозволяють обніматися з вівцями, щоб забути про самотністьУ Києві презентували рок-баладу на слова Тараса ШевченкаУ болівійському зоопарку вдруге приносять потомство рідкісні андські фламінгоАфроамериканка, яка виконує ірландські танці, стала зіркою інтернетуЯк працює один з останніх муларо ІталіїПодружжя музикантів поважного віку розважає онлайн-концертамиБоротьба й кінські перегони: традиційний фестиваль у ПакистаніОстрів Прочида обрали культурною столицею Італії 2022 рокуКаліфорнійці вивільняють стрес від COVID-19 у «Кімнаті гніву»