12.02.2022
Телеканал NTD

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історії

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історії

Картини в стилі бароко Лондон, Велика Британія Розкіш і влада визначної епохи. У лондонській Галереї Тейт..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Картини в стилі бароко
Лондон, Велика Британія

Розкіш і влада визначної епохи. У лондонській Галереї Тейт уперше відкривається нова виставка, присвячена британській культурі бароко. Вона охоплює період від так званої Реставрації Стюартів 1660 року до смерті останнього монарха цієї династії королеви Анни 1714-го.

Куратор виставки зазначає, що це була дуже важлива епоха для країни.

[Табіта Барбер, куратор виставки]:

«Тоді відбулося справді багато подій, які визначили курс Великої Британії, якого вона дотримувалася наступні 300 років. Усі пам’ятають такі події, як Велика лондонська пожежа, Велика епідемія. Це була подорож від відновлення монархії до правління королеви Анни, коли політика партій вийшла на центральну сцену».

Бароко зазвичай асоціюється з європейськими монаршими домами, особливо з Версалем за Людовіка XIV. Однак ця виставка показує, як цей художній стиль процвітав у Великій Британії, але за інших обставин.

Король Карл II використовував мистецтво, щоб продемонструвати пишність і могутність відновленої монархії.

[Табіта Барбер, куратор виставки]:
«Якщо ви мали статок і статус, то мало не зобов’язувалися демонструвати свою пишність».

Водночас більшу частину картин виставки написали художники з інших країн Європи. Британських майстрів лише троє.

До кінця правління королеви Анни владу й вплив британської монархії було обмежено. Особливо після революції 1688 року, коли в центр політичного життя вийшов парламент країни.

Куратор виставки зазначає, що на тлі недавнього «брекзиту» погляд у минуле країни допоможе щось зрозуміти й щось переосмислити.

Виставка працюватиме до 19 квітня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Британське бароко: розкіш і влада у важливий період історіїЯк жив багатий давньоримський купець, тепер можна побачити зсерединиОбійшла Францію: у Великій Британії виготовляють 1600 сортів сируУ Грузії відкрили скляний міст із підвісною кав’ярнеюМоду Африки показали у Музеї Вікторії та АльбертаРідкісну книжку про Гаррі Поттера виставлять на аукціонПожежники поборолися на міжнародних змаганнях у ПольщіМорозиво у вигляді голови мільярдера з’явилося в США

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: