25.10.2024
Телеканал NTD

Рієка — перше місто Хорватії, яке обрали культурною столицею Європи

Рієка — перше місто Хорватії, яке обрали культурною столицею Європи

Культурна столиця Європи ― 2020 Рієка, Хорватія Два порти — Рієка в Хорватії й Голвей в..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Культурна столиця Європи ― 2020
Рієка, Хорватія

Два порти — Рієка в Хорватії й Голвей в Ірландії — обрано культурними столицями Європи 2020 року. Хорватське місто почало готуватися до святкових заходів.

Мер Рієки вважає, що стати культурною столицею Європи — велика честь і величезна відповідальність.

[Войко Оберснел, мер Рієки]:

«Цього року ми підвищимо імідж міста, щонайперше, у сфері туризму й культури. Також ми зробимо місто цікавим для підприємців та інвесторів».

Заходи в Рієці пройдуть під гаслом «Порт різноманіття». Вони розкриють три теми: робота, міграція та вода.

[Ірена Крегар Шегота, співорганізатор заходів]:
«Вони описують історію й самобутність Рієки як міста, оточеного водою, морем, у якому багато джерел прісної води. Рієку побудували робітники, і вона завжди була промисловим містом. Це також місто міграції. На початку XX століття це був найбільший в Австро-Угорщині міграційний порт».

Рієка стоїть на місці, де річка Рєчина впадає до Адріатичного моря. Це третє за величиною місто країни й найбільший хорватський порт. Рієка стала першим хорватським містом, обраним культурною столицею Європи.

[жителька Рієки]:
«Я рада, що це сталося з моїм містом, де я живу і яке люблю. Рада, що Рієка почала жити й що наше місто так виділилося. Нетерпляче чекаю всіх культурних подій».

За рік у Рієці відбудеться понад 600 культурних заходів. Їх готує 250 організацій. Також допомагають партнери зі 40 країн.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рієка — перше місто Хорватії, яке обрали культурною столицею ЄвропиЕксклюзивні й дорогі: глобуси, як і раніше, потрібні покупцямНезвичайна інсталяція: відеопортал зв’язав Нью-Йорк із ДубліномВиставка забутих жінок-художниць проходить у ЛондоніМодний дім Dior показав свою осінню колекцію в Нью-ЙоркуСендбординг повертається до НамібіїПрогулянка найромантичнішим садом світуГодинник, який може точно йти 45 млн років, показали на виставці в ЖеневіТуніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мовуВісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціон

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: