16.02.2021
Телеканал NTD

Рієка — перше місто Хорватії, яке обрали культурною столицею Європи

Рієка — перше місто Хорватії, яке обрали культурною столицею Європи

Культурна столиця Європи ― 2020 Рієка, Хорватія Два порти — Рієка в Хорватії й Голвей в..

Дата завантаження: 2021-05-16

video

Культурна столиця Європи ― 2020
Рієка, Хорватія

Два порти — Рієка в Хорватії й Голвей в Ірландії — обрано культурними столицями Європи 2020 року. Хорватське місто почало готуватися до святкових заходів.

Мер Рієки вважає, що стати культурною столицею Європи — велика честь і величезна відповідальність.

[Войко Оберснел, мер Рієки]:
«Цього року ми підвищимо імідж міста, щонайперше, у сфері туризму й культури. Також ми зробимо місто цікавим для підприємців та інвесторів».

Заходи в Рієці пройдуть під гаслом «Порт різноманіття». Вони розкриють три теми: робота, міграція та вода.

[Ірена Крегар Шегота, співорганізатор заходів]:
«Вони описують історію й самобутність Рієки як міста, оточеного водою, морем, у якому багато джерел прісної води. Рієку побудували робітники, і вона завжди була промисловим містом. Це також місто міграції. На початку XX століття це був найбільший в Австро-Угорщині міграційний порт».

Рієка стоїть на місці, де річка Рєчина впадає до Адріатичного моря. Це третє за величиною місто країни й найбільший хорватський порт. Рієка стала першим хорватським містом, обраним культурною столицею Європи.

[жителька Рієки]:
«Я рада, що це сталося з моїм містом, де я живу і яке люблю. Рада, що Рієка почала жити й що наше місто так виділилося. Нетерпляче чекаю всіх культурних подій».

За рік у Рієці відбудеться понад 600 культурних заходів. Їх готує 250 організацій. Також допомагають партнери зі 40 країн.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рієка — перше місто Хорватії, яке обрали культурною столицею ЄвропиРідкісний малюнок італійського скульптора Берніні виставлять на торги у ФранціїПоспостерігати за птахами в Центральному парку: жителі Нью-Йорка запасаються біноклямиЛос-анджелеський зоопарк знову відкривається після карантинуНова виставка в Парижі висвітлює життя Наполеон у вигнанніКаліфорнійці вивільняють стрес від COVID-19 у «Кімнаті гніву»Подружжя музикантів поважного віку розважає онлайн-концертамиЧервоні телефонні будки у Великій Британії перетворюють на музеї та бібліотекиБоротьба й кінські перегони: традиційний фестиваль у ПакистаніНайбільше поле тюльпанів в Азії приваблює туристів до Кашміру