12.03.2022
Телеканал NTD

Австралійська сім’я вижила в лісовій пожежі, сховавшись у бункері

Австралійська сім'я вижила в лісовій пожежі, сховавшись у бункері

Пережити пожежу в бункері Бакен, Австралія Попелище й понівечений метал — ось, що залишилося від будинку..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Пережити пожежу в бункері
Бакен, Австралія

Попелище й понівечений метал — ось, що залишилося від будинку австралійського подружжя Дональда й Бронвін після лісової пожежі. Їхня ферма розташована в Бакені поруч із річкою Сноуі-Рівер у штаті Вікторія. Від страшного вогню, що насувався зусібіч, фермери врятувалися в бункері, який створили спеціально на випадок пожежі.

[Дональд Грегем, фермер]:
«Пожежа вирувала на півночі й на заході від нас. Вогонь поширювався пагорбами й спускався до міста Брутен».

Подружжя зібрало всі цінні речі, документи й приготувало воду й бутерброди. Усе віднесли в бункер. Потім повернулися, кілька разів облили будинок водою й поспішили до укриття.

[Дональд Грегем, фермер]:
«Оскільки через вогонь виникає дим і чадний газ, то треба перекрити два вентиляційні отвори. Потім дивишся на годинник. Ми знаємо, що для шістьох осіб повітря вистачило б на годину».

У бункері подружжю було не до бутербродів. Через спеціальне вічко вони спостерігали, як згорає їхній будинок. Зовні температура досягла 70 градусів Цельсія. Через 20 хвилин фермери вийшли на поверхню й кілька годин боролися з вогнем, що підступав до сараю.

Підземне укриття складається з двох бункерів, розрахованих на 12 осіб. Дональд подбав і про порятунок можливих гостей.

[Дональд Грегем, фермер]:
«Бункери я не робив, а купив готовими. Далі викопав яму за десять метрів од будинку — так, щоб доступ був швидким і вільним. Потім бункери прикрив дерном».

Дональд створив укриття трохи більше ніж рік тому й не думав, що воно так скоро знадобиться.

Лісові пожежі почалися в Австралії торік у серпні. Найбільше постраждали штати Вікторія, Новий Південний Уельс та Квінсленд. Вогонь випалив 120 тисяч квадратних кілометрів, знищив понад 2500 будинків; загинуло 33 людини й понад мільярд диких тварин.
Коротке посилання на цю сторінку:

Австралійська сім’я вижила в лісовій пожежі, сховавшись у бункеріКава на мило: бідні жінки Конго будують бізнесАзербайджан відновлює відвойований у Вірменії курорт ШушаУ Шрі-Ланці вщухли протести — люди чекають на нового президентаГрандіозний переїзд: 250 диких слонів перевозять до іншого домуПандемія породила велосипедний бум у КитаїРозпечену лаву Етни зняли зблизька на відеокамеруЧому зникають морські дракони і як їх рятуютьТайванці захопилися аквапонікою на тлі спалаху епідемії коронавірусуМангрові ліси Ріо-де-Жанейро відроджуються, попри сміття

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: