16.07.2022
Телеканал NTD

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з Ідлібу

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з Ідлібу

Мирні жителі втікають з Ідлібу Сирія Майже 700 тисяч сирійців були змушені втікати з провінції Ідліб..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Мирні жителі втікають з Ідлібу
Сирія

Майже 700 тисяч сирійців були змушені втікати з провінції Ідліб через наступ армії Башара Асада за підтримки Росії. Про це повідомив представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Єнс Лерке.

[Єнс Лерке, співробітник ООН]:
«Усього за десять тижнів — з 1 грудня по сьогодні — в Ідлібі та прилеглих районах на північному заході Сирії стали вимушеними переселенцями приблизно 700 тисяч осіб, більша частина з них — жінки й діти».

За словами Лерке, за майже дев’ять років громадянської війни в Сирії це найбільша кількість людей, що стали вимушеними переселенцями за такий короткий період часу.

Представник УВКБ ООН Андрей Махечич заявив, що в усій країні переселенцями стало понад шість мільйонів сирійців. Багато з них уже кілька разів тікали з обжитих місць, покидаючи майно.

Водночас і так важка ситуація в тимчасових таборах через похолодання загострилася.

[Андрей Махечич, представник УВКБ ООН]:
«Кілька днів тому на цей регіон налетів шторм «Карім». Зараз там сніг, дощ і вітер, а температура, здається, нижча за нуль. Це ще дужче погіршило вже важкі гуманітарні умови».

У травні 2017 року Росія, Іран і Туреччина домовилися створити в Сирії чотири зони деескалації. Торік на території трьох із них сирійська армія встановила контроль. Четверта зона, що охоплює провінцію Ідліб і частково провінцію Латакія, Хама й Алеппо, залишилася непідвладною Дамаску.

Наприкінці листопада сирійська армія відновила наступ на бойовиків й озброєних повстанців в Ідлібі. Наразі вона взяла під контроль майже половину Ідлібської зони деескалації.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з ІдлібуМагазин із дешевими будматеріалами відкрився в АвстраліїЯк рятують австралійських білбі, що мають вуха, як у кроликаГливи на кавовій гущі: ековиробництво в БельгіїУ Канаді розпочали вакцинацію проти віспи мавпВідень визнали найзручнішим для життя містом світуВіспа мавп: США оголосили надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’яМобільна клініка допомагає сирійським біженцям у ЛіваніШколярі Лівії навчаються в кав’ярні, бо вдома немає світла й кондиціонераІндустрія іграшок Індії процвітає через зменшення китайського імпорту

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: