25.01.2021
Телеканал NTD

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з Ідлібу

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з Ідлібу

Мирні жителі втікають з Ідлібу Сирія Майже 700 тисяч сирійців були змушені втікати з провінції Ідліб..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Мирні жителі втікають з Ідлібу
Сирія

Майже 700 тисяч сирійців були змушені втікати з провінції Ідліб через наступ армії Башара Асада за підтримки Росії. Про це повідомив представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Єнс Лерке.

[Єнс Лерке, співробітник ООН]:
«Усього за десять тижнів — з 1 грудня по сьогодні — в Ідлібі та прилеглих районах на північному заході Сирії стали вимушеними переселенцями приблизно 700 тисяч осіб, більша частина з них — жінки й діти».

За словами Лерке, за майже дев’ять років громадянської війни в Сирії це найбільша кількість людей, що стали вимушеними переселенцями за такий короткий період часу.

Представник УВКБ ООН Андрей Махечич заявив, що в усій країні переселенцями стало понад шість мільйонів сирійців. Багато з них уже кілька разів тікали з обжитих місць, покидаючи майно.

Водночас і так важка ситуація в тимчасових таборах через похолодання загострилася.

[Андрей Махечич, представник УВКБ ООН]:
«Кілька днів тому на цей регіон налетів шторм «Карім». Зараз там сніг, дощ і вітер, а температура, здається, нижча за нуль. Це ще дужче погіршило вже важкі гуманітарні умови».

У травні 2017 року Росія, Іран і Туреччина домовилися створити в Сирії чотири зони деескалації. Торік на території трьох із них сирійська армія встановила контроль. Четверта зона, що охоплює провінцію Ідліб і частково провінцію Латакія, Хама й Алеппо, залишилася непідвладною Дамаску.

Наприкінці листопада сирійська армія відновила наступ на бойовиків й озброєних повстанців в Ідлібі. Наразі вона взяла під контроль майже половину Ідлібської зони деескалації.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з ІдлібуУ вашу тару: індонезійський стартап поповнює товари першої потреби на розливНовий рубіж: від COVID-19 у світі померло понад 4 млн осібООН: десятки тисяч біженців із ЦАР живуть у поганих умовах і голодуютьЯк французький учитель вирішив стати астронавтомДубайські зоозахисники випустили в океан скатів і акулБолівійська служба доставляння обслуговує замовників, не шкодячи природіЄС дав Кіпру виняткове право виробляти й продавати сир халуміВ Індії вакцинують жителів віддалених сілАвстралія дозволить своїм громадянам повертатися з Індії з 15 травня