25.05.2024
Телеканал NTD

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з Ідлібу

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з Ідлібу

Мирні жителі втікають з Ідлібу Сирія Майже 700 тисяч сирійців були змушені втікати з провінції Ідліб..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Мирні жителі втікають з Ідлібу
Сирія

Майже 700 тисяч сирійців були змушені втікати з провінції Ідліб через наступ армії Башара Асада за підтримки Росії. Про це повідомив представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Єнс Лерке.

[Єнс Лерке, співробітник ООН]:
«Усього за десять тижнів — з 1 грудня по сьогодні — в Ідлібі та прилеглих районах на північному заході Сирії стали вимушеними переселенцями приблизно 700 тисяч осіб, більша частина з них — жінки й діти».

За словами Лерке, за майже дев’ять років громадянської війни в Сирії це найбільша кількість людей, що стали вимушеними переселенцями за такий короткий період часу.

Представник УВКБ ООН Андрей Махечич заявив, що в усій країні переселенцями стало понад шість мільйонів сирійців. Багато з них уже кілька разів тікали з обжитих місць, покидаючи майно.

Водночас і так важка ситуація в тимчасових таборах через похолодання загострилася.

[Андрей Махечич, представник УВКБ ООН]:
«Кілька днів тому на цей регіон налетів шторм “Карім”. Зараз там сніг, дощ і вітер, а температура, здається, нижча за нуль. Це ще дужче погіршило вже важкі гуманітарні умови».

У травні 2017 року Росія, Іран і Туреччина домовилися створити в Сирії чотири зони деескалації. Торік на території трьох із них сирійська армія встановила контроль. Четверта зона, що охоплює провінцію Ідліб і частково провінцію Латакія, Хама й Алеппо, залишилася непідвладною Дамаску.

Наприкінці листопада сирійська армія відновила наступ на бойовиків й озброєних повстанців в Ідлібі. Наразі вона взяла під контроль майже половину Ідлібської зони деескалації.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: з початку грудня 700 тисяч сирійців були змушені втікати з ІдлібуКонфіскованій зброї знайшли мирне застосування в ПеруСуданці виходять в інтернет через Starlink, оскільки мобільного зв’язку немаєВирощування календули процвітає в Єгипті, попри економічний спадЛікарям, що страйкують у Південній Кореї, поставили вимогу до березня повернутися на роботу19 000 голів худоби на борту: скандальне судно прибуло до ІракуУ Словенії завершили земляні роботи в новому тунелі, який веде до АвстріїЧерез посуху в Мехіко пересохли канали ацтеківЇжу класу люкс хочуть адаптувати для космосуКоли відбудеться найближче сонячне затемнення, і хто його зможе побачити

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: