03.01.2021
Телеканал NTD

Обома руками «за»: народним депутатам показали, як треба голосувати

Обома руками «за»: народним депутатам показали, як треба голосувати

Народні депутати України протестували нову систему для голосування «Рада IV». Вона з 2015 року успішно функціонує..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Народні депутати України протестували нову систему для голосування «Рада IV». Вона з 2015 року успішно функціонує в Київраді. Головна перевага такої сенсорної кнопки в тому, що вона повністю виключає неперсональне голосування.

[Володимир Прокопів, секретар Київради]:
«Для того, щоб проголосувати, ви тримаєте одним пальцем сенсорну кнопку, а іншим натискаєте на «за», «проти» або «утриматися». І тримати потрібно під час усього голосування. Проголосувати таким чином на іншому пульті неможливо, бо тоді ти не зможеш проголосувати за себе».

Водночас сенсорна кнопка реагує тільки на натискання пальцем.

[Володимир Прокопів, секретар Київради]:
«Вона реагує на дотик пальця людини. Не реагує на жуйки, на скотч, на які завгодно речі».

За всі роки використання системи в Київраді нікому не вдалося проголосувати і за себе, і за колегу. А у Верховній Раді, щоб віддати свій голос, достатньо натиснути лише одну кнопку.

Протестувати систему прийшло кілька народних депутатів. Вони на власному досвіді переконалися, що «кнопкодавити» «Рада IV» не дасть.

У Київраді кажуть, що замість того, щоб ухвалювати закони про штрафи й кримінальне покарання за «кнопкодавство», потрібно просто позбавити депутатів технічної можливості голосувати не за себе.

[Володимир Прокопів, секретар Київради]:
«У нас немає «кнопкодавів», їх не потрібно карати, їм потрібно заборонити це робити, не дати такої технічної можливості».

Упровадити таку систему вже давно вимагають і громадські організації, і політики. Ідею провести майстер-клас для депутатів запропонував громадський рух «Чесно». Але коли ця система запрацює в парламенті й чи взагалі запрацює, поки невідомо.

[Віта Думанська, координатор руху «Чесно»]:
«Зараз мені здається, що останнє слово за Разумковим. Саме він повинен прийняти рішення й провести нормальне тестування системи. І якщо все ОК, запустити її для голосування».

Рух «Чесно» стверджує, що в парламенті таку сенсорну кнопку встановили ще 2008 року, але відтоді її так і не під’єднали до системи голосування.
Коротке посилання на цю сторінку:

Обома руками «за»: народним депутатам показали, як треба голосуватиВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добуЕксклюзивний магазин Гаррі Поттера відкривається в Нью-ЙоркуКолекцію трофеїв легендарного футболіста Альфредо Ді Стефано виставлять на аукціонТисячі британців під час пандемії змінили квартири на човниСвітовий рейтинг брендів: США лідирують, Китай обігнав ЄвропуООН: Афганістан опинився на межі нової гуманітарної кризиЗелений оазис прикрасив дах університету в АвстраліїНа вулицях Німеччини тестують безпілотні шатлиНедосконала сочевиця стає ідеальним борошном для сучасних дієт