Альтернативне житло
Австралія
До будинку австралійця Ендрю Керра додається прекрасний краєвид і система економії енергії. Можна подумати, що йому довелося викласти велику суму за таке житло. Проте все було навпаки.
[Ендрю Керр, житель Тасманії]:
«Не хотів звалювати на себе економічний тягар, тому вирішив не брати великої іпотеки».
Щоб максимально заощадити, Ендрю використав цеглу з перероблених матеріалів, різні відходи, а також сам обрізав і обробляв дошки й виконував іншу некваліфіковану роботу. Родичі та друзі теж допомагали.
[Ендрю Керр, житель Тасманії]:
«Кожен квадратний метр коштує грошей. Якщо можна зекономити на просторі, який тобі не потрібен, тоді заощадиш і кошти».
Будинок коштував Ендрю 140 тисяч доларів, включно із землею, матеріалами та роботою. Для порівняння, за готовий дім на острові Тасманія, але де менша територія і не такий гарний краєвид, довелося б заплатити від трьохсот тисяч до понад мільйона доларів.
Останні 30 років ціни на нерухомість в Австралії зростали швидше, ніж зарплати громадян. Орендувати житло багатьом австралійцям теж стало не по кишені. Багато хто, щоб мати дах над головою, змушений шукати альтернативу.
Рейчел Лоу живе в будинку, який винаймає з іншими людьми. Такі гуртожитки стали ще однією відповіддю на підвищення цін. Умови прості: чим вища у вас зарплата, тим вища орендна плата, і навпаки.
Сусіди ділять між собою домашні обов’язки й деякі продукти. Але кожен має свою кімнату. Їх орендують на 99 років.
[Рейчел Лоу, жителька Мельбурна]:
«Це гарантує не лише фінансову безпеку. Ти просто розумієш, що в довгостроковій перспективі можеш собі дозволити».
До слова, будинки й квартири в Австралії традиційно дуже великі. З однією спальнею майже не будують. А українська стандартна двокімнатна квартира з кухнею, ванною й балконом здалася б звичайному австралійцю занадто тісною навіть для одного.
Коротке посилання на цю сторінку: