06.01.2021
Телеканал NTD

Через високі ціни на нерухомість австралійці селяться в альтернативному житлі

Через високі ціни на нерухомість австралійці селяться в альтернативному житлі

Альтернативне житло Австралія До будинку австралійця Ендрю Керра додається прекрасний краєвид і система економії енергії. Можна..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Альтернативне житло
Австралія

До будинку австралійця Ендрю Керра додається прекрасний краєвид і система економії енергії. Можна подумати, що йому довелося викласти велику суму за таке житло. Проте все було навпаки.

[Ендрю Керр, житель Тасманії]:
«Не хотів звалювати на себе економічний тягар, тому вирішив не брати великої іпотеки».

Щоб максимально заощадити, Ендрю використав цеглу з перероблених матеріалів, різні відходи, а також сам обрізав і обробляв дошки й виконував іншу некваліфіковану роботу. Родичі та друзі теж допомагали.

[Ендрю Керр, житель Тасманії]:
«Кожен квадратний метр коштує грошей. Якщо можна зекономити на просторі, який тобі не потрібен, тоді заощадиш і кошти».

Будинок коштував Ендрю 140 тисяч доларів, включно із землею, матеріалами та роботою. Для порівняння, за готовий дім на острові Тасманія, але де менша територія і не такий гарний краєвид, довелося б заплатити від трьохсот тисяч до понад мільйона доларів.

Останні 30 років ціни на нерухомість в Австралії зростали швидше, ніж зарплати громадян. Орендувати житло багатьом австралійцям теж стало не по кишені. Багато хто, щоб мати дах над головою, змушений шукати альтернативу.

Рейчел Лоу живе в будинку, який винаймає з іншими людьми. Такі гуртожитки стали ще однією відповіддю на підвищення цін. Умови прості: чим вища у вас зарплата, тим вища орендна плата, і навпаки.

Сусіди ділять між собою домашні обов’язки й деякі продукти. Але кожен має свою кімнату. Їх орендують на 99 років.

[Рейчел Лоу, жителька Мельбурна]:
«Це гарантує не лише фінансову безпеку. Ти просто розумієш, що в довгостроковій перспективі можеш собі дозволити».

До слова, будинки й квартири в Австралії традиційно дуже великі. З однією спальнею майже не будують. А українська стандартна двокімнатна квартира з кухнею, ванною й балконом здалася б звичайному австралійцю занадто тісною навіть для одного.
Коротке посилання на цю сторінку:

Через високі ціни на нерухомість австралійці селяться в альтернативному житліКомпанія — організатор велотурів стала службою доставлянняСенатори Франції відстояли право півнів кукурікати, а качок — крякатиПандемія посилюється: понад 90 мільйонів хворих і новий штам30-кілометрова черга з вантажівок: Німеччина закрила кордони з Чехією та АвстрієюВ Австралії досвідчені фермери вчать новачків розводити худобуДо Великої Британії планують привезти стадо зубрів і шукають для них рейнджераУ Києві стартувала всеукраїнська акція «Нагодуй птахів узимку»Найбільше кладовище Північної Америки не справляється з напливом тіл померлих від COVIDЯпонці переважно виступають проти проведення Олімпіади цього року