21.02.2021
Телеканал NTD

В’єтнамські поля очистили від мін і знову обробляють

В’єтнамські поля очистили від мін і знову обробляють

Розмінування полів В’єтнам Війна у В’єтнамі давно скінчилася. Але в багатьох провінціях країни люди, як і..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Розмінування полів
В’єтнам

Війна у В’єтнамі давно скінчилася. Але в багатьох провінціях країни люди, як і раніше, натикаються на міни, що залишилися ще з тих часів. Хтось гине, а хтось утрачає кінцівки.

У провінції Куангчі вибухових пристроїв особливо багато. Місцевий житель Нгуєн Ван Тхьєп, коли полов свою ділянку, наскочив на міну. Через вибух утратив око, а ще залишилося багато шрамів.

[Нгуєн Ван Тхьєп, фермер]:
«У полі ми вирощували і рис, і батат, і маніоку. Але врожай завжди був поганим, бо ми не можемо орати землю. Тут багато бомб та мін, особливо касетних бомб. Вони всюди».

Однак зараз ситуація змінилася. Допомогла волонтерська організація зі США Roots of Peace. Вона очистила землю. Тепер Нгуєн може вирощувати цінний перець і добре заробляти.

[Нгуєн Ван Тхьєп, фермер]:
«Разом ми перетворили колишнє поле бою на зелені й безпечні плантації. Тепер, коли виходиш працювати, можна не хвилюватися».

За даними влади В’єтнаму, міни лежать більш ніж на 80% території колишньої демілітаризованої зони, яка колись розділяла комуністичну північ і демократичний південь країни.

На очищення земель можуть піти десятиліття. Однак для багатьох бідних сімей фермерство — єдиний спосіб прогодуватися.

Американська благодійна організація каже, що допомогла понад мільйону фермерів у всьому світі.

[Гейді Кун, засновниця Roots of Peace]:
«Ми зрозуміли, що бізнес-модель має ще більше розширитися, нам треба експортувати свіжі фрукти, свіжий перець на нові ринки».

Завдяки програмі працювати змогли навіть люди із серйозною інвалідністю. Так 37-річний Нгуєн Тхе Нгіа вирощує продукцію попри те, що в 10 років через вибух міни він пошкодив очі й утратив руку.
Коротке посилання на цю сторінку:

В’єтнамські поля очистили від мін і знову обробляютьНа Темзі знову перераховують лебедівМальовничий гірський район Північної Македонії стане національним паркомТуризм Таїланду занепадає без іноземцівКитай може втратити статус найбільш населеної країни світуВиробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєІноземні туристи повертаються до МарракешаПлетіння з пальмового листя дає змогу єгипетському селу добре зароблятиУсюди спокуси: мексиканські діти страждають від ожирінняВолонтери рятують тварин, які через COVID залишилися самі