21.03.2024
Телеканал NTD

Як реагують кіпріоти на погрози «Хезболли»

Як реагують кіпріоти на погрози «Хезболли»

Кіпріоти розділилися в думках щодо погрози голови ліванської «Хезболли». Угруповання звинуватило Кіпр у тому, що він..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Кіпріоти розділилися в думках щодо погрози голови ліванської «Хезболли». Угруповання звинуватило Кіпр у тому, що він дозволив Ізраїлю використовувати свої аеропорти та бази для військових навчань.

Про це в телезверненні 19 червня заявив голова «Хезболли» Саєд Хасан Насралла. Водночас Кіпр — найближча до Лівану держава — член ЄС. Країни підтримують добрі відносини.

Насралла також заявив, що в разі масштабнішої війни в Ізраїлі не буде місця, куди не дістануть ракети та безпілотники угруповання. За його словами, вони мають цілий список цілей, по яких вони можуть завдавати високоточних ударів.

Водночас президент Кіпру Нікос Христодулідіс відкинув будь-які припущення про те, що його країна приймає чиюсь сторону в конфлікті.

Відомо, що Кіпр не пропонував ізраїльським військам свої об’єкти, але раніше дозволяв Ізраїлю використати свій широкий повітряний простір для навчань. Це було ще до початку війни в ​​Секторі Гази.

[житель Кіпру]:

«Особисто я не хвилююся, бо відносини, які наша держава встановила із сильними союзниками, гарантують нам безпеку, і тому ми почуваємося спокійно».

[житель Кіпру]:

«Нас це дуже дратує і турбує, бо ми не беремо участі у війні між ХАМАСом та Ізраїлем. Але вони повідомляють нас, що завдадуть удару по Кіпру без жодної причини».

[жителька Кіпру]:

«Я чула про погрози “Хезболли”, але я не боюся, бо почуваюся в безпеці. Як сказав наш президент, ми не маємо нічого спільного з війною. Навпаки, ми допомагаємо встановити мир у регіоні та допомагаємо палестинцям».

Британські військові бази на Кіпрі в минулому Лондон використовував для операцій у Сирії, а останнім часом — і в Ємені. Проте уряд Кіпру не має права голосу щодо цього питання. Загалом на Кіпрі, який до 1960 року був колонією, розташовано дві британські бази.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як реагують кіпріоти на погрози «Хезболли»Панамський острів тоне через зміну кліматуДовелося спати на вулиці: на півдні Італії стався землетрусПісля повені на півдні Бразилії поширюються небезпечні хворобиПакистанських студентів евакуювали після насильства в КиргизстаніЗакон про відновлення природи ЄС схвалили після місяців затримокВолосся з перукарень допомагає очищати річкиНа озері у Гватемалі розростається сміттєвий «острів»Кубинських майстрів навчають розводити тутових шовкопрядівПрокурор МКС подав запит на видання ордерів на арешт лідерів Ізраїлю та ХАМАСу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: