09.06.2024
Телеканал NTD

Австралійка рятує після пожеж криланів

Австралійка рятує після пожеж криланів

Порятунок криланів Австралія Разом з австралійкою Джанін Дейвіс живе приблизно 50 криланів. Турбот з ними чимало:..

Дата завантаження: 2024-09-09

video

Порятунок криланів
Австралія

Разом з австралійкою Джанін Дейвіс живе приблизно 50 криланів. Турбот з ними чимало: погодувати, помити, прибрати в клітках. Прямо в себе вдома вона заснувала центр порятунку цих рукокрилих.

Лісові пожежі, які останніми тижнями спустошували Австралію, знищили місця проживання багатьох видів тварин. І криланів зокрема.

Цей рід зараховують до уразливих, бо популяція вже зменшувалася через розчищення місцевості від чагарників. Пожежі значно прискорили цей процес.

[Джанін Дейвіс, координатор центру порятунку криланів]:
«Ситуація катастрофічна. Маю на увазі, що вогонь пройшовся всім східним узбережжям Австралії, і пожежі тривають. Мене шокувало, що всю зону, де я збираю рослини для цих малюків, знищено. Нічого не залишилося, лише обгорілі гілочки».

Зазвичай один крилан проводить у центрі реабілітації приблизно чотири місяці. Потім його відпускають у дику природу.

Однак через те, що пожежі знищили великі території, Девіс доводиться тримати криланів довше. Щоб знайти їм зручні для проживання місця, вона витрачає багато часу. Інакше рукокрилі можуть почати воювати за їжу.

Якщо кількість криланів зменшуватиметься, це позначиться й на інших видах тварин. Наприклад, крилани — одні з головних запилювачів багатьох дерев, зокрема евкаліптів. А евкаліптове листя — єдина їжа коал.

[Джанін Дейвіс, координатор центру порятунку криланів]:
«Людям не варто залишатися байдужими, адже вони самі не виходять і не запилюють ліс. Це роблять ці тварини, тому маємо допомогти їм вижити».

Уряд Австралії обіцяє виділити 34 мільйони доларів на програму порятунку місцевих видів тварин.
Коротке посилання на цю сторінку:

Австралійка рятує після пожеж криланівНа озері у Гватемалі розростається сміттєвий «острів»Бджолярі Ємену зберігають ремесло починаючи з X століття до н. е.Греція закриває пам’ятки через спекуЖивуть у страху: на курорті в Чилі може впасти елітний ЖКЖителі півдня США відгороджують будинки мішками з піском, рятуючись від повеніБезхатьки самовільно заселяються в покинуті будівлі на околиці ЛондонаКитай: переробити мільйони тонн текстильних відходівМіські ферми рятують мексиканське місто від злочинності«Приберіть їх»: на південнокорейському острові навала оленів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: