20.01.2022
Телеканал NTD

У Кенії процвітає мобільний банкінг

У Кенії процвітає мобільний банкінг

Мобільний банкінг Кенія У Кенії процвітає мобільний банкінг. 2007 року місцева компанія Safaricom запустила застосунок під..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Мобільний банкінг
Кенія

У Кенії процвітає мобільний банкінг. 2007 року місцева компанія Safaricom запустила застосунок під назвою «Мобільні гроші». Користувачі мають цілодобовий доступ до своїх онлайн-кабінетів і можуть здійснювати транзакції і вдень, і вночі.

[Шейх Махмуд, житель Кенії]:
«Сьогодні мобільні гроші — це спосіб життя в Кенії. Ми не можемо жити без застосунку M-Pesa. Він цілодобовий. Раніше, коли ми користувалися банками, то, якщо хтось хотів відправити тобі гроші, він казав, що потрібно почекати до понеділка, бо банки закриті. Але тепер послуга доступна цілодобово».

Застосунок M-Pesa — це віртуальний банк, який прив’язаний до sim-карти користувача. Сплата й приймання платежів ідентифікуються за номером телефону. Підтверджує транзакції часто текстове повідомлення на телефоні.

Багато хто зазначає, що тепер завдяки програмі взяти гроші в кредит стало набагато простіше.

[Роберт Оуко, житель Кенії]:
«Це дуже велика підтримка для бізнесу. Іноді треба закупити товар, але грошей не вистачає. Тоді відкриваєш застосунок, позичаєш гроші, купуєш товар і працюєш далі. А потім маєш цілий місяць, щоби повернути гроші».

Послуги мобільного банкінгу стали дуже популярними серед власників малого та середнього бізнесу. Приміром, ця підприємниця каже, що клієнтів у неї стало більше, але самі вони тепер особисто по покупки не ходять.

[Каролін Аньянго, жителька Кенії]:
«У години пік клієнти відправляють мені гроші на телефон, а потім посилають кур’єра з Uber Eats чи мотоцикл, щоб забрати товар. Бізнес розвивається».

Хоча Safaricom має трьох великих конкурентів, компанія завоювала левову частку ринку й уже стала конкурувати з традиційними банками. Ті змушені звільняти співробітників і теж переходити на мобільний банкінг.

Водночас доступність швидких кредитів викликає й деякі побоювання. Багато кенійців через це можуть опинитися у борговій ямі.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Кенії процвітає мобільний банкінгВ Індії запровадили комендантську годину на тлі спалаху COVIDЧи захищають нинішні вакцини від нового штаму коронавірусу омікронЧерниця після чотирьох років полону в ісламістів повернулася додомуПам’ятні монети присвятили платиновому ювілею Єлизавети ІІДругий за кілька місяців канцлер Австрії готовий залишити свою посадуУ Греції посилили обмеження через коронавірусВ Австралії бджолярі-аматори допомагають відродити популяцію бджілЯк пеліканів ловлять голими руками, щоб урятувати від холодівНімецькі готелі масово втрачають пожильців