21.03.2024
Телеканал NTD

Джуліан Ассанж вийшов із британської в’язниці та полетів до Австралії

Джуліан Ассанж вийшов із британської в'язниці та полетів до Австралії

Стелла Ассанж, дружина засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, заявила у відеозверненні, що тюремне ув'язнення її чоловіка «добігло..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Стелла Ассанж, дружина засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, заявила у відеозверненні, що тюремне ув’язнення її чоловіка «добігло кінця». Як повідомляють, він пішов на угоду з урядом США, згідно з якою визнає себе винним за кримінальним обвинуваченням в обмін на свободу.

У в’язниці суворого режиму Белмарш у Великій Британії Джуліан Ассанж провів 1901 день. Його дружина разом із головним редактором WikiLeaks Крістіною Графнссон подякували всім, хто їх підтримував.

[Стелла Ассанж, дружина Джуліана Ассанжа]:

«19 червня виповнилося рівно 12 років, відколи Джуліан увійшов до посольства Еквадору (в Лондоні), яке надало йому політичний притулок, захист від переслідувань, тортур, від довічного ув’язнення. І через 12 років я відвідую Джуліана у в’язниці суворого режиму. Але цей період нашого життя, я впевнена, тепер добіг кінця».

Як повідомили соратники Ассанжа, засновник WikiLeaks сів на літак у лондонському аеропорту «Станстед» і відлетів до Австралії.

Згідно з попередньою угодою, він визнає себе винним за одним із 18 пунктів, які висунули американські прокурори. А саме у змові з метою отримання та розкриття відомостей про національну оборону. Для нього добиватимуться 62 місяці тюремного ув’язнення. Водночас урахують той час, який він провів у британській в’язниці. А це якраз і становить близько п’яти років.

Юридична тяганина Ассанжа з владою США тривала понад десять років. У разі екстрадиції викривачеві загрожувало б до 175 років в’язниці.

У 2010 році сайт Wikileaks почав публікувати сотні тисяч американських таємних документів та дипломатичне листування. Вашингтон назвав це одним із найбільших витоків таємної інформації в історії країни.
Коротке посилання на цю сторінку:

Джуліан Ассанж вийшов із британської в’язниці та полетів до АвстраліїГрад з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негодиПонад 2000 людей, можливо, поховані живцем під зсувом у Папуа Новій ГвінеїКолумбійський університет почав відстороняти студентів від навчанняПоліція очистила кампус Каліфорнійського університету від протестувальниківПроблему обміління Панамського каналу обіцяє розв’язати новообраний президентТисячі протестувальників вийшли на вулиці ТайванюПовінь у Вірменії та Грузії: троє загинули та двоє зникли безвістиХаос в аеропортах: у Великій Британії стався масовий збій у системі реєстрації пасажирівВибухом закінчився запуск розвідувального супутника КНДР

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: