21.04.2024
Телеканал NTD

Кенія відправила до Гаїті 400 поліціянтів на боротьбу з бандитами

Кенія відправила до Гаїті 400 поліціянтів на боротьбу з бандитами

Президент Кенії відправив 400 поліціянтів до Гаїті. Вони очолять багатонаціональну місію, яка допоможе гаїтянським правоохоронцям боротися..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Президент Кенії відправив 400 поліціянтів до Гаїті. Вони очолять багатонаціональну місію, яка допоможе гаїтянським правоохоронцям боротися з могутніми бандами. ООН схвалила її створення торік у жовтні.

[Вільям Руто, президент Кенії]:

«Ми очікуємо, що ви втілюватимете найвищий стандарт чесності та фаховості, пам’ятаючи про те, що представляєте країну, яка очолює місію, і про те, що ви посли стабільності та безпеки».

Кенія зголосилася очолити цю місію рік тому. Загалом вона відправить до карибської країни 1000 поліціянтів.

Це не перша миротворча місія ООН, яка спрямована на підтримання правосуддя в Гаїті. Попередні залишили по собі багато загиблих мирних жителів, спалах холери та скандал із сексуальним насильством. Проте гаїтяни мають надію, що тепер іноземний поліційний контингент діятиме інакше та допоможе придушити бандитизм.

У Гаїті злочинні угруповання багато років тероризують мирне населення. Вони ще більше активізувалися в лютому. Нині під їхнім контролем майже 90% Порт-о-Пренса, а також головні дороги до столиці.

Лише за перші три місяці цього року в Гаїті було вбито та поранено 2500 людей. Загалом у країні через бандитське свавілля понад пів мільйона мешканців мусило залишити свій дім.

[Наталі Франсуа, мешканка Порт-о-Пренса]:

«Іноземці не розв’яжуть наших проблем. Нам самим треба знайти рішення. Але ми приймаємо допомогу. Країною не можна їздити, бо в багатьох регіонах панує беззаконня. Нам нічого їсти, люди сплять на вулицях, а діти не ходять до школи. Якщо нам прийдуть на допомогу, я скажу “так”».

[Максим Жосафат, мешканець Порт-о-Пренса]:

«На мою думку, (поліція Кенії) збиралася занадто довго. Ми страждаємо вже чотири роки. Якби наша влада могла щось зробити, то зробила би».

Поліціянтів також відправлять Багамські Острови, Бангладеш, Барбадос, Бенін, Чад та Ямайка. Загалом у місії братиме участь 2500 правоохоронців. Річні витрати на її забезпечення становитимуть коло 600 мільйонів доларів США.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кенія відправила до Гаїті 400 поліціянтів на боротьбу з бандитамиУ Сінгапурі усувають наслідки розливу нафтиЕксміністра Казахстану засудили до 24 років позбавлення волі за вбивство дружиниЩе одного імовірного китайського шпигуна заарештували в НімеччиніІзраїль відправив танки на північ Сектора ГазиСуд над імовірними китайськими шпигунами пройшов у ЛондоніНетаньягу: «Інтенсивні бої проти ХАМАСу добігають кінця»Україна й Молдова почали переговори про вступ до ЄвросоюзуПекін розкритикував західних дипломатів за вшанування пам’яті загиблих під час бійні на ТяньаньменьСутички в Парижі після другого туру виборів, на якому перемагають ліві сили

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: