Японія додасть фінвалів до свого списку видів для комерційного китобійного промислу. Про це оголосив офіційний представник уряду Йосімаса Хаясі.
[Йосімаса Хаясі, головний секретар Кабінету міністрів Японії]:
«Кити — важливий харчовий ресурс, і, як й інші морські ресурси, їх слід використовувати стійко, спираючись на наукові дані. Я вважаю, що важливо дотримуватися традиційної культури харчування в Японії».
Раніше агентство з рибальства країни подало на публічну консультацію проєкт переглянутої політики контролю за водними ресурсами. Він уможливить комерційне виловлювання фінвалів.
[Йосімаса Хаясі, головний секретар Кабінету міністрів Японії]:
«Щоб поліпшити міжнародне середовище, пов’язане з китобійним промислом, уряд співпрацюватиме з відповідними країнами, установлюватиме з ними контакти та вживатиме інших дипломатичних заходів, щоб ми могли використовувати китів стійким способом».
За даними Агентства рибальства Японії, у 2023 році в країні загалом виловили 294 смугачів малих, китів Брайда та сейвалів. Зараз комерційний китобійний промисел обмежується цими трьома відносно невеликими видами.
Наприкінці 2018 року Японія вийшла з Міжнародної китобійної комісії. А в липні 2019 року вперше за 30 років відновила комерційний китобійний промисел у своїх територіальних водах та виключній економічній зоні.
Японія веде вилов під егідою Інституту дослідження китів, офіційно — з науковою метою. Багато міжнародних природоохоронних організацій прямо називають такий вилов комерційним і таким, що порушує міжнародний мораторій.
Коротке посилання на цю сторінку: