25.04.2024
Телеканал NTD

Біля парламенту Грузії розганяють демонстрантів, поки всередині обговорюють закон про іноагентів

Біля парламенту Грузії розганяють демонстрантів, поки всередині обговорюють закон про іноагентів

Спецзагони Грузії розганяють демонстрантів біля парламенту в Тбілісі. А всередині обговорюють законопроєкт про «іноземних агентів», який..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Спецзагони Грузії розганяють демонстрантів біля парламенту в Тбілісі. А всередині обговорюють законопроєкт про «іноземних агентів», який опозиція називає авторитарним. Вона також зазначає, що той завадить Грузії вступити до Євросоюзу.

На протест зібралося понад 5000 осіб. Однак поліція їх відтіснила, а також кількох затримала.

[Георгій Бекурашвілі, житель Тбілісі]:

«Я сподіваюся, що ми покажемо силу вільних людей, що ми не здамося. І я маю надію, що це змусить їх скасувати цей неприйнятний закон».

Законопроєкт вимагає, щоб організації, які отримують понад 20 % фінансування з-за кордону, зареєструвалися іноагентами.

Він має пройти три читання в парламенті, а потім, імовірно, буде четверте голосування, щоби подолати вето президента Саломе Зурабішвілі, яка виступає проти. Її повноваження в країні переважно церемоніальні.

Як очікують, парламент затвердить спірний документ, бо більшість у ньому належить керівній партії «Грузинська мрія» та її союзникам.

Західні країни, зокрема США, Велика Британія та Німеччина, закликали не ухвалювати цього законопроєкту.

Водночас керівна партія каже, що він необхідний, щоб забезпечити прозорість і боротьбу із «псевдоліберальними цінностями», які, на її думку, нав’язують іноземні держави.
Коротке посилання на цю сторінку:

Біля парламенту Грузії розганяють демонстрантів, поки всередині обговорюють закон про іноагентівФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомогиАдміністрація Байдена скасувала послаблення нафтових санкцій щодо ВенесуелиМігранти в американському штаті Аризона можуть опинитися на вулиці через відсутність фінансуванняПакистанських студентів евакуювали після насильства в КиргизстаніЗруйнований міст у Балтіморі: кадри через 10 днів після аваріїБандити застрелили 12 людей у багатому передмісті столиці ГаїтіІзраїль заявив, що не закінчив із «Хезболлою» і що «літо буде спекотним»Німеччина: «Нам потрібне політичне рішення, а не символічне визнання Палестини»Повені спричинили хаос в Афганістані та Пакистані

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: