13.02.2024
Телеканал NTD

Болгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зони

Болгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зони

Болгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зони. Паспортний контроль скасували лише для тих, хто подорожує..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

Болгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зони. Паспортний контроль скасували лише для тих, хто подорожує повітрям і морем. Правило діє з 31 березня.

Пасажири в аеропорту Софії цьому раді.

[пасажирка]:

«Зараз на кордонах дуже легко. Усе дуже добре. Я взагалі не мала проблем».

[пасажир]:

«Звичайно, це дуже важливе досягнення для Болгарії і воно полегшує життя нам, болгарам. До того ж ми почуваємося європейцями, а це дуже важливо. Переліт став набагато зручнішим — жодних перевірянь».

Піднесений настрій і в пасажирів в аеропорту, що коло Бухареста.

[пасажир]:

«Я просто ось так дістав паспорт. Приємно почуватися громадянином Європи».

Проти повного скасування паспортного контролю виступила Австрія. Перевіряння зберегли на сухопутних кордонах. Вони обов’язкові для тих, хто їде автомобілем чи залізницею.

Австрійська влада заявила, що Румунії та Болгарії треба ліпше запобігати нелегальній міграції. Обидві країни обіцяють над цим працювати й надіються повністю ввійти до Шенгенської зони наприкінці року.

На це нетерпляче чекають румунські та болгарські водії вантажівок. Зараз вони по кілька годин стоять на кордонах у чергах. Через це перевізники щороку втрачають десятки мільйонів євро.

Угоду про скасування контролю на внутрішніх кордонах Європи було укладено в 1985 році. Діє з 95-го. До Шенгенської зони приєдналося вже 29 країн. Чотири з них — Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн — не є членами ЄС.
Коротке посилання на цю сторінку:

Болгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зониНімецькі машиністи оголосили найдовший страйк в історії країниТисячі угорців знову вийшли на протест проти Віктора ОрбанаКонституційна рада Франції скасувала частину пунктів спірного міграційного законуНайпотужніший за 25 років землетрус на Тайвані: щонайменше четверо загиблихУ Гонконгу оприлюднили жорсткішу версію закону про нацбезпекуЗагибель палестинців біля гуманітарного конвою: Ізраїль заявив, що не завдавав ударівІзраїль убив трьох синів лідера ХАМАСуДональд Трамп переміг на республіканських виборах у МічиганіПогорільці в Чилі відновлюють своє житло

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: