Величезний букет ставлять на відновлений каркас даху Собору Паризької Богоматері. За традицією теслярі так завершують важливий етап будівництва.
[Філіпп Жосс, керівник реставраційних робіт]:
«Коли теслярі закінчують роботу, наймолодший забирається на вершину споруди та встановлює букет квітів чи невелике деревце. Так ми зробили й сьогодні».
Дві третини даху, спорудженого у XII–XIII століттях, згоріли у квітні 2019 року. Вогонь знищив і дерев’яний шпиль, покритий свинцевими пластинами. Ці конструкції називають «лісом Нотр-Даму». На їх відновлення знадобилася тисяча дубів.
[Філіпп Жосс, керівник реставраційних робіт]:
«Це чудова робота, бо ми робили каркас даху так само, як його будували в Середньовіччі. Усе зроблено вручну, тому дах має чудовий вигляд. Водночас він міцний і довговічний, бо ми відновили його так, щоб він прослужив довго — щонайменше 860 років, а можливо, і вдвічі довше».
Теслярі працювали переважно сокирами, причому зробленими за зразками XII століття.
[Ам’єн Пінарді, тесляр]:
«Сокири абсолютно унікальні. Форма не така, як у звичайних сокир для рубання деревини. Можна використовувати звичайну сокиру, але ми маємо більш спеціалізовані інструменти».
Тепер інші майстри накриють дерев’яний каркас свинцевими пластинами.
Щодня в соборі трудиться 500 фахівців. Ще стільки ж працює за його межами, реставруючи твори мистецтва.
Відновлений шпиль планують звільнити від риштовань до 26 липня цього року, коли в Парижі почнеться літня Олімпіада. А 8 грудня собор відкриється для публіки, і в ньому знову правитимуть служби.
Коротке посилання на цю сторінку: