Деменція стає дедалі більшою проблемою для багатьох країн світу, бо населення живе довше, ніж будь-коли.
В самій лише Великій Британії, згідно з прогнозами, на догляд за людьми із цим захворюванням 2040 року витрачатимуть понад 27 мільярдів доларів.
Але число може виявитися ще більшим. Нове дослідження Університетського коледжу Лондона показало, що з 2010 року захворюваність на цю недугу в країні зросла на 42 %. Це значно перевищує прогнози. І причини наразі незрозумілі.
[Юньтао Чень, провідний автор звіту]:
«Є 12 чинників ризику деменції, і вони загалом спричиняють щонайбільше 40 % випадків деменції у світі. Понад 60 % випадків пояснити неможливо. Ми не знаємо причин».
Серед чинників ризику високий кров’яний тиск, діабет, куріння, неправильне харчування, надмірне вживання алкоголю та рання втрата слуху, а також черепно-мозкові травми.
Деменція нині не лікується. Проте у світі розробляють методи, що допомагають пом’якшити симптоми. Утім, науковці стурбовані тим, що потрібно вживати радикальніших заходів.
Вони кажуть, що деменцію треба навчитися виявляти в більш ранньому віці, і також треба викорінювати чинники ризику виникнення захворювання.
[Девід Томас, дослідник хвороби Альцгеймера]:
«За нашими оцінками, приблизно третині людей, що живуть із деменцією у Великій Британії, діагнозу ще не поставили. На це може піти до двох років».
У Великій Британії загалом уже проживає 850 000 осіб із тією чи іншою формою деменції.
Коротке посилання на цю сторінку: