Компанії Євросоюзу стурбовані законами Китаю про захист цифрових даних. Про це заявила віцепрезидент Єврокомісії Вєра Йоурова.
[Вєра Йоурова, віцепрезидент Єврокомісії]:
«По-перше, у законах нечіткі формулювання. Немає визначень того, що вважається важливими даними. Незрозуміло, які труднощі з погляду закону можуть виникнути в компаній під час передання даних за межі країни».
До того ж оформлення документів для роботи іноземних компаній забирає багато часу. Кінцевий строк розгляду — 45 днів. Але, зі слів віцепрезидента Єврокомісії, процес триває значно довше.
У липні Китай вніс зміни до закону про боротьбу зі шпигунством, зокрема заборонив передавати будь-яку інформацію, пов’язану з нацбезпекою. Він ще розширив визначення того, що вважається шпигунством. Але формулювання розмиті, і це непокоїть європейських бізнесменів.
ЄС і Китай провели перший за три роки діалог із цифрових питань. Йоурова висловила зауваження владі КНР, надіючись зменшити проблеми європейських компаній.
[Вєра Йоурова, віцепрезидент Єврокомісії]:
«Ми запропонуємо китайській владі створити інформаційну лінію, яка допоможе європейському бізнесові розібратися в законодавстві КНР та уникнути можливих порушень».
Без чітких визначень фірми можуть ненароком порушити закон. Це призведе до штрафів та збоїв у бізнес-операціях. Експерти зазначають, що відсутність прозорості в китайському законодавстві може відлякати іноземних інвесторів.
Коротке посилання на цю сторінку: