13.03.2024
Телеканал NTD

Міни принесло повінню до лівійського міста Дерна

Міни принесло повінню до лівійського міста Дерна

Повінь у Лівії принесла наземні міни — сумну спадщину багаторічної громадянської війни. Тепер перед мешканцями напівзруйнованого..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

Повінь у Лівії принесла наземні міни — сумну спадщину багаторічної громадянської війни. Тепер перед мешканцями напівзруйнованого міста Дерна постав важкий вибір: залишатися в постраждалих районах, попри нестачу прісної води, чи йти звідти й щохвилини наражатися на можливість підриву.

Хамад утратив житло, але вирішив не йти з міста. Хоче наводити лад після стихійного лиха. Але багато людей розгублені й не знають, як бути далі.

Повінь сталася в Дерні вночі 10 вересня. Шторм «Даніель» приніс рясні дощі та буревії. У горах, що над містом, прорвало дві греблі. Униз ринула хвиля заввишки два поверхи.

Повінь змила цілі квартали. Зруйновано майже 900 будівель.

За даними лівійської влади, загинуло понад 3000 осіб. В ООН називають іншу кількість — 11 300. Зниклими безвісти уважають від десяти до двадцяти тисяч осіб.

Місцевий житель Мохаммед не знає про долю 48 своїх родичів.

[Мохаммед Альнаджі Бушертіла, житель Дерни]:

«Мій 19-річний племінник, Абед Альхафіт Рамадан, прийшов рятувати родичів, але втопився. Я врятував свою матір та сестру. Племінник хотів допомогти й врятувати інших родичів, але потонув. Мій брат, його дружина та діти жили біля моря. Уся сім’я зникла, ми навіть не знайшли тіл».

Потерпілим під час повені надають медичну допомогу. Лівійським медикам допомагають бригади лікарів із Франції, Тунісу та інших країн.

Шторм «Даніель» став найбільш смертоносним у світі після циклону «Наргіс», який налетів на М’янму у 2008 році. Тоді загинуло 90 тисяч людей, понад 50 тисяч зникло безвісти. За попередніми оцінками, шторм «Даніель» завдав збитків на два мільярди євро.
Коротке посилання на цю сторінку:

Міни принесло повінню до лівійського міста ДернаМашини в багні та річки замість вулиць: друга атмосферна річка прийшла до КаліфорніїІзраїль проводить «високоточну» операцію в лікарні «Шифа»ООН ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелектуВ Іспанії згоріла житлова 14-поверхова будівляОкружний апеляційний суд США призупинив новий міграційний закон штату ТехасПольські та чеські фермери перекрили КПП на кордоні з НімеччиноюПольська поліція розганяє фермерів сльозогінним газом та шумовими гранатамиФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомогиПожежі в Колумбії президент оголосив стихійним лихом

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: