Стівен Німз очолює команду, яка рятує дерево. Експерти виявили живу тканину під корою та в кореневій системі, проте дерево не виділяє достатньо соку.
Команда вживає різних заходів. Серед них полив, аерація та підживлення.
[Стів Німц, гербарист]:
«Оскільки з нього не витікає сік, це схоже на впадіння в кому. Це своєрідний перехід у стадію сну. Коли когось вводять у комусь, йому роблять укол і підтримують його життєві функції. Так само і з деревом. Ми робимо йому внутрішньовенний укол з аерацією та лікуванням. Ми не знаємо, як довго триватиме його кома: тиждень, місяць, рік. Поки його життєво важливі органи в порядку, ми його підтримуватимемо. Коли людина виходить із коми, вона моргає чи рухає пальцем. А дерево демонструє це, випускаючи нові бруньки».
Баньян посадили 1873 року на честь 50-річчя першої протестантської місії в місті. Тоді він був заввишки лише 2,4 метра.
Упродовж наступних 150 років він і далі розростався на площі перед будівлею місцевого суду. Нині його висота перевищує 18 метрів, і дерево має 36 повітряних коренів.
Водночас команда, яка його рятує, не хоче, щоб під час відновлення дерево було в центрі уваги. Вона каже, що головне — допомогти людям. Пожежа перетворила місто на згарище. Згоріло коло 2200 будівель. Загинуло щонайменше 114 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку: