18.04.2024
Телеканал NTD

Баньянове дерево на гавайському острові Мауї після пожежі «впало в кому»

Баньянове дерево на гавайському острові Мауї після пожежі «впало в кому»

Серед руїн колись гамірного курортного міста Лахаїна, що на острові Мауї, досі стоїть легендарне баньянове дерево...

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Серед руїн колись гамірного курортного міста Лахаїна, що на острові Мауї, досі стоїть легендарне баньянове дерево. За словами одного з провідних гавайських лісівників, його гілки досі живі, але дерево бореться за життя після нищівної лісової пожежі.

Стівен Німз очолює команду, яка рятує дерево. Експерти виявили живу тканину під корою та в кореневій системі, проте дерево не виділяє достатньо соку.

Команда вживає різних заходів. Серед них полив, аерація та підживлення.

[Стів Німц, гербарист]:

«Оскільки з нього не витікає сік, це схоже на впадіння в кому. Це своєрідний перехід у стадію сну. Коли когось вводять у комусь, йому роблять укол і підтримують його життєві функції. Так само і з деревом. Ми робимо йому внутрішньовенний укол з аерацією та лікуванням. Ми не знаємо, як довго триватиме його кома: тиждень, місяць, рік. Поки його життєво важливі органи в порядку, ми його підтримуватимемо. Коли людина виходить із коми, вона моргає чи рухає пальцем. А дерево демонструє це, випускаючи нові бруньки».

Баньян посадили 1873 року на честь 50-річчя першої протестантської місії в місті. Тоді він був заввишки лише 2,4 метра.

Упродовж наступних 150 років він і далі розростався на площі перед будівлею місцевого суду. Нині його висота перевищує 18 метрів, і дерево має 36 повітряних коренів.

Водночас команда, яка його рятує, не хоче, щоб під час відновлення дерево було в центрі уваги. Вона каже, що головне — допомогти людям. Пожежа перетворила місто на згарище. Згоріло коло 2200 будівель. Загинуло щонайменше 114 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Баньянове дерево на гавайському острові Мауї після пожежі «впало в кому»Часті землетруси тримають у страху жителів столиці МексикиНирки — у центрі нової кризи в НепаліУ Норвегії розводять песців, щоб урятувати їх від вимирання в СкандинавіїТуніський фермер сіє пшеницю старих сортів, сподіваючись урятувати сільське господарствоСуданці виходять в інтернет через Starlink, оскільки мобільного зв’язку немаєУ Пуерто-Рико оголосили надзвичайну ситуацію через лихоманку денгеОстанній підліток у селі: як Греція планує підвищувати народжуваністьНезвичайну кількість мертвих кайр знаходять на узбережжі ФранціїЯк в Іспанії вирішують конфлікт між рідкісними ведмедями та людьми

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: