05.05.2024
Телеканал NTD

Суховантаж під величезними новітніми вітрилами вийшов у перший рейс

Суховантаж під величезними новітніми вітрилами вийшов у перший рейс

Цей суховантаж вирушив у плавання вперше, відколи його обладнали спеціальними вітрилами. Мета проєкту — з'ясувати, як..

Дата завантаження: 2024-10-05

video

Цей суховантаж вирушив у плавання вперше, відколи його обладнали спеціальними вітрилами. Мета проєкту — з’ясувати, як енергія вітру допоможе зменшити викиди CO₂ та споживання пального в судноплавстві.

Новітні вітрила не такі, як давні аналоги. Їх висота перевищує 37 метрів. І вони більше схожі на крила літака.

[Саймон Шофілд, працівник компанії ― розробника вітрил]:

«Ми можемо змінити вигин вітрила за допомогою передніх і задніх закрилків. Це дуже схоже на літак, який заходить на посадку. Він змінює положення передніх і задніх закрилків. Це допомагає нам регулювати вигин вітрила, і відповідно — кількість енергії. Ми можемо вирівняти вітрило в будь-якому напрямку відповідно до вітру. Усе це відбувається автоматично».

Морська галузь нині вивчає низку технологій, які допомогли б відмовитися від брудного мазуту. Наприклад, інші чистіші варіанти, такі як аміак і метанол.

[Саймон Шофілд, працівник компанії ― розробника вітрил]:

«Це допоможе і з екологічного погляду, і з огляду на те, що вартість звичайного пального зростає. Запровадження майбутніх видів палива означатиме, що буде менше економічного тиску».

Суховантаж зафрахтувала одна з найбільших у світі компаній, що виконує морські вантажні перевезення. Вона вивчає можливість використання вітряних крил для більшої кількості великих суховантажів.

До винаходу парових і дизельних двигунів кораблі всіх розмірів ходили під вітрилами. Зараз це переважно невеликі судна.
Коротке посилання на цю сторінку:

Суховантаж під величезними новітніми вітрилами вийшов у перший рейсХорватське місто оголосило про розпродаж будинків у своєму історичному центріЗцілення отрутою: житель Іраку використовує бджіл, щоб лікувати хворихПосуха вдарила по іспанському регіону Коста-Бланка: людям почали видавати водуБез їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодуютьНімеччина повернула контроль на всіх своїх сухопутних кордонахУ Венесуелі почався різдвяний сезон на два місяці раніше, ніж зазвичайФермери Зімбабве намагаються заробити на зростанні світового попиту на лохинуНова система подавання води дає надію мільйонам мешканців КарачіГолова ВООЗ: «Світ має прокинутися та допомогти Судану»

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: