21.04.2024
Телеканал NTD

Як дим і вогонь допомагають виправляти американських в’язнів

Як дим і вогонь допомагають виправляти американських в'язнів

[Кеньятта Бріджес, в'язень

Дата завантаження: 2024-07-21

video

[Кеньятта Бріджес, в’язень]:

«Я точно вірю в одне: люди заслуговують на другий шанс».

Кеньятта Бріджес — член елітної команди в’язнів-вогнеборців у штаті Вашингтон. Сьогодні він має погасити пожежу в національному парку.

34-річний чоловік бере участь у програмі, яка допомагає в’язням здобути фах, а після звільнення — почати працювати.

[Кеньятта Бріджес, в’язень]:

«Ми всі ухвалювали погані рішення у своєму житті. Когось із нас упіймали, когось ні. Але ми навчалися на своїх помилках. І я можу сказати те саме про кожного хлопця з команди, у якій працюю».

Кеньятту засудили до десяти років позбавлення волі за ненавмисне вбивство внаслідок перестрілки у 2014 році. Його термін добігає кінця. Він каже, що гасіння пожеж допомогло йому змінитись.

[Кеньятта Бріджес, в’язень]:

«Ніколи не буває занадто пізно».

В’язні часто ходять на великі відстані й носять із собою важке спорядження.

[Кеньятта Бріджес, в’язень]:

«Іноді ми йдемо на гору, і я думаю: “Навіщо я взагалі це роблю?” Я не можу дихати, мені жарко, моя вода нагрілася, я роздратований. Але потім дивлюся на хлопців поруч і бачу, що вони переносять те ж саме й не скаржаться, а ще згадую, що ми допомагаємо суспільству, докладаємо всіх зусиль. І ці речі дають наснаги рухатися далі».

Бен Гуд — керівник бригади департаменту природних ресурсів штату.

[Бен Гуд, голова бригади департаменту природних ресурсів штату]:

«Нам потрібні люди, які готові виконувати цю роботу. Це складно, це втомлює, іноді за це не доплачують. Але щойно тобі це сподобається, щойно, як ми кажемо, тебе вкусить вогняний жук, ти опиняєшся на гачку. Це стає частиною тебе, стає більше ніж роботою, стає способом життя».

Бен набирає до свого елітного загону вогнеборців з інших тюремних команд. Загалом у його бригаді 20 осіб.

До того ж їм непогано платять. Якщо звичайний в’язень-пожежник отримує до 11 тисяч доларів на рік, то елітний — близько 60 тисяч.

Таку програму тепер хочуть розпочати й в інших штатах США.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як дим і вогонь допомагають виправляти американських в’язнівЇжу класу люкс хочуть адаптувати для космосуВолосся з перукарень допомагає очищати річкиПосуха у В’єтнамі може позначитися на світових цінах на кавуПрем’єр Гаїті відвідав найбільшу лікарню Порт-о-Пренса, яку відбили в бандитівУ столиці Ємену мінікурорти створюють просто на території приватних осельДедалі частіші повені в Бразилії можуть створити хвилю кліматичної міграціїЯпонія додасть фінвалів до переліку видів для китобійного промислуКубинських майстрів навчають розводити тутових шовкопрядівДіти на півдні Бразилії вже місяць не ходять до школи через зливи

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: