Його ще в 2011 році подала група прихильників Фалуньгун – практики медитації та вдосконалення, яку репресує китайська влада. Позивачі звинуватили американську компанію в наданні компартії Китаю технології створення великої мережі спостереження. Її використовували для стеження за практикувальниками Фалуньгун. На думку позивачів, дії Cisco призвели до подальших арештів і тортур людей.
2014 року американський районний суд відхилив цей позов. Тепер його знову розглядатимуть.
Китайська компартія розгорнула масштабні репресії щодо Фалуньгун ще 1999 року. Вони тривають і досі. Це довільні арешти, катування ув’язнених і навіть вирізання органів у живих людей.
До групи позивачів входить дев’ять китайських практикувальників Фалуньгун та один американський. Позов подали стосовно двох колишніх керівників Cisco: голови ради директорів корпорації Джона Чемберса та регіонального віце-президента з Китаю Фреда Чунга.
Суд поновив позов відповідно до Закону про правопорушення щодо іноземних громадян. Апеляційна колегія зазначила, що позивачі обґрунтовано звинувачують Cisco у сприянні порушенню міжнародного права. Так, на думку суддів, Cisco було відомо про мету компартії використати технологію «Золотий щит» для переслідування Фалуньгун.
Ця технологія може відстежувати діяльність людини в Інтернеті в режимі реального часу. Вона також створює докладні профілі користувачів, що постійно оновлюються. І китайські співробітники служби безпеки можуть знайти людей у будь-якій точці країни. Інформація, що збирається, містить дані про місцезнаходження, сім’ю та контакти людини.
За словами одного з адвокатів позивачів, ця справа показує, що американські компанії та їхні керівники не можуть безкарно сприяти порушенням прав людини в Китаї й будуть притягнуті до відповідальності.
Коротке посилання на цю сторінку: