09.03.2021
Телеканал NTD

США й Китай підписали першу частину масштабної торгової угоди

США й Китай підписали першу частину масштабної торгової угоди

Торгова угода Вашингтон, США Президент США Дональд Трамп і віце-прем’єр Державної ради КНР Лю Хе підписали..

Дата завантаження: 2021-03-09

video

Торгова угода
Вашингтон, США

Президент США Дональд Трамп і віце-прем’єр Державної ради КНР Лю Хе підписали в Білому домі першу частину торгової угоди між двома країнами.

Договір, як очікується, збільшить експорт сільськогосподарської та промислової продукції зі США до Китаю, а також може привести до скасування торгових мит. Він покликаний покласти край конфлікту між двома найбільшими економіками світу, який триває вже півтора року.

Китай також обіцяє купувати більше американських товарів та послуг, зокрема фермерської продукції. Додатково щонайменше на 200 мільярдів доларів на рік.

[Дональд Трамп, президент США]:
«Ця угода виявилася набагато масштабнішою, ніж люди думали або читали в ЗМІ. Вона охоплює дуже багато тем: від інтелектуальної власності до валюти й багатьох інших речей. Ніхто не знав, що це за угода, поки ми її не оприлюднили. Вона набагато більша, ніж усі думали».

Економічний радник президента Трампа Ларрі Кадлоу зазначив, що такого договору США й Китай ще ніколи не укладали, тому він історичний і безпрецедентний.

[Ларрі Кадлоу, економічний радник у Білому домі]:
«Якщо пункти першої частини договору будуть виконувати, то це дуже добре вплине на економічне зростання і процвітання обох країн, а також решти світу. Я просто хочу зазначити, що найскладнішим було підписати цей історичний документ. Ми такого раніше ніколи не робили».

Представники Демократичної партії назвали угоду розчаруванням. На їхню думку, Китай не збирається виконувати вимог угоди й підписує її тільки, щоб домогтися скасування тарифів.

Не всі експерти настільки песимістичні, але багато хто згоден, що укладення угоди — лише перший крок на непростому шляху до того, щоб Пекін виконував усі пункти договору. Так деякі спостерігачі гадають, що Китай навряд чи почне купувати так багато американської продукції, бо на китайському внутрішньому ринку вона має більший попит, тому може підірвати роботу державних компаній і похитнути економіку КНР.

Також економісти кажуть, що без викрадання інтелектуальної власності компартія Китаю не зможе досягти своєї довгострокової мети — домінування у світі.
Коротке посилання на цю сторінку:

США й Китай підписали першу частину масштабної торгової угоди12-річний інвестор із Південної Кореї заробляє на купівлі акційВ Африці почала діяти зона вільної торгівлі, але поки лише на паперіУ Хорватії стався землетрус силою 5,2 балаПонад 100 осіб постраждало від землетрусу в ЯпоніїВ Іспанії зафіксували рекордно низьку температуру повітряБорис Джонсон відвідав постраждалий від повені північний захід АнгліїСпівробітник ВООЗ: Китай відмовився надавати дані про ранні випадки захворювання на COVID-19Гонконжці можуть подавати на візу, яка потім дасть їм змогу стати британськими громадянамиПовені в Індонезії: десятки тисяч людей мусили покинути свій дім