03.09.2021
Телеканал NTD

«Це диктатура»: протест венесуельців зупинили сльозогінним газом

«Це диктатура»: протест венесуельців зупинили сльозогінним газом

Сльозогінним газом розігнали демонстрацію в Каракасі. Венесуельці на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо йшли до..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Сльозогінним газом розігнали демонстрацію в Каракасі. Венесуельці на чолі з лідером опозиції Хуаном Гуайдо йшли до будівлі Національної асамблеї, щоб вимагати чесних президентських виборів.

Протестувальники пройшли лише кілька кварталів, і силовики перегородили їм дорогу. Гуайдо намагався домовитися з поліцією, але на демонстрантів почали розпилювати сльозогінний газ.

[протестувальниця]:
«Вони навіть не дали нам пройти. Ви думаєте, це не диктатура? Це диктатура, а Мадуро і його люди постійно стверджують, що це не так. Але Мадуро — диктатор».

Торік у січні після інавгурації Ніколаса Мадуро масштабні протести у Венесуелі спалахнули з новою силою. Спікер Національної асамблеї Гуайдо, заявивши, що соціаліст Мадуро узурпує владу, оголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків президента. Його підтримали уряди більш як 50 країн. Але до осені протести вщухли.

11 лютого Гуайдо повернувся із закордонного дипломатичного туру й почав закликати прихильників відновити демонстрації. Венесуельці відгукнулися. Перед маршем до парламенту опозиційні законодавці провели засідання прямо на вулиці в районі Лас-Мерседес.

[Хуан Гуайдо, лідер опозиції]:
«Ми маємо намір узяти на себе відповідальність. Я беру на себе відповідальність і буду йти попереду. І депутати робили так неодноразово. Ми всі разом (протестуватимемо) на вулиці, поки не досягнемо мети».

Мадуро звинувачують у тому, що він довів колись багату нафтовидобувну країну до глибокої економічної кризи. Венесуела занурилася в бідність і потерпає від стрімкої інфляції. Новим потрясінням для економіки стало недавнє падіння світових цін на нафту. Вони впали, коли не вдалося оновити угоду ОПЕК+.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Це диктатура»: протест венесуельців зупинили сльозогінним газомХоч трубопровід Colonial уже працює, але у Вашингтоні однаково бракує бензинуРівень води у притоках Амазонки б’є 100-річні рекорди«У мене був нервовий зрив»: бельгійці оплакують жертв повеніУ Мексиці школярі повертаються за парти на тлі ослаблення спалаху COVID-19Єврокомісія оприлюднила правила для літніх подорожей всередині блокуЗагибель протестувальників у Колумбії: ЄС закликає сторони до стриманостіВиверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженцівАвстралія вирішуватиме винну суперечку з Китаєм у СОТПівденна Корея і КНДР повернули гарячу лінію зв’язку