25.10.2024
Телеканал NTD

МАГАТЕ закликало Іран повернутися до співпраці

МАГАТЕ закликало Іран повернутися до співпраці

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) закликало Іран відновити співпрацю й надавати всю необхідну інформацію. Таку..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) закликало Іран відновити співпрацю й надавати всю необхідну інформацію. Таку заяву організація зробила після того, як Тегеран не передав даних про активність на трьох своїх ядерних об’єктах і не надав доступу до двох з них.

[Рафаель Гроссі, генеральний директор МАГАТЕ]:
«Іран не співпрацював з нами належним чином: не надавав роз’яснень, доступу й необхідної інформації. Це все безпосередньо не пов’язане з ядерним договором, а належать до угоди про всебічні гарантії та додатковий протокол, який вимагає від них допомагати нам і співпрацювати з нами».

МАГАТЕ оприлюднило звіт, у якому попередило Іран про можливу нову кризу. Воно також зазначило, що поки на діяльність інспекторів коронавірус ніяк не вплинув.

[Рафаель Гроссі, генеральний директор МАГАТЕ]:
«Згідно з даними міжнародної спільноти, міжнародних органів охорони здоров’я, ВООЗ та інших, Іран додано до списку країн, де вірус швидко поширюється. Там перебувають наші інспектори, і наш пріоритет — їхнє здоров’я й безпека. Поки наша діяльність там протікає без змін».

Наступного тижня МАГАТЕ планує провести у Відні засідання ради керівників. Воно сподівається, що після цього Іран повернеться до повної співпраці.

У січні Німеччина, Франція та Велика Британія дали старт механізмові вирішення суперечностей у межах ядерної угоди, бо Іран перестав виконувати частину зобов’язань.
Коротке посилання на цю сторінку:

МАГАТЕ закликало Іран повернутися до співпраціАмериканський штат Аризона повернув закон 1864 року, який забороняє аборти майже в усіх випадкахВсесвітній День Фалунь Дафа відзначили парадами та іншими мальовничими заходамиІзраїль завдав ударів по об’єктах в ІраніПетропавловськ, що в Казахстані, частково затоплений, тисячі людей евакуйованоТайїп Ердоган: «Більш як 1000 членів ХАМАСу перебуває в лікарнях Туреччини»Окружний апеляційний суд США призупинив новий міграційний закон штату ТехасЗливи з градом затопили місто на заході ПольщіВерховний суд США дозволив Техасу арештовувати нелегальних мігрантівПеребіжчики з КНДР розповіли свої історії на засіданні ООН

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: