02.09.2021
Телеканал NTD

Фісташки на батьківщині Дон Кіхота: нова сільгоспкультура проти безробіття

Фісташки на батьківщині Дон Кіхота: нова сільгоспкультура проти безробіття

Іспанський регіон Кастилія-Ла-Манча відомий як батьківщина Дон Кіхота. Тут традиційно багато виноградників та оливкових гаїв, але..

Дата завантаження: 2021-03-02

video

Іспанський регіон Кастилія-Ла-Манча відомий як батьківщина Дон Кіхота. Тут традиційно багато виноградників та оливкових гаїв, але через падіння цін заробити на них дедалі складніше. Тож багато місцевих жителів почали вирощувати фісташки. Фермер Адріан одним із перших пішов на ризик.

[Адріан Роман, фермер]:
«Коли люди бачили, як я знищував свій виноградник, мене називали божевільним. Вони й далі вважали, що я несповна розуму, бо спочатку фісташкові дерева не давали плодів. Довелося чекати десять років. <> Але тепер найближчими роками ціни на фісташки будуть високими. І хоча ми на цьому не розбагатіємо, але сад став прибутковим».

Хесус Сантьяго раніше працював на шахті, але також пов’язав своє життя з фісташками. Зараз в Іспанії ці дерева вирощують на 50 тисячах гектарів, але вже за 10‒15 років площа розшириться до 300 тисяч гектарів.

[Хесус Сантьяго, фермер]:
«Це не «зелене золото». Культура прибуткова, але треба багато працювати. Ще десять років тому тут про неї знали вкрай мало. Фермери чимало помилялися. Бракувало рослинного матеріалу, щеплені саджанці погано приживалися».

У Кастилії спекотний клімат, низька вологість і нетривалі морози, що ідеально підходить для вирощування фісташок. Фермери також кажуть, що тут горіхи набувають особливого смаку.

[Девід Перес, фермер]:
«Усе це через наш ґрунт і клімат. Тут спостерігаються екстремальні температури: улітку вище за плюс 40 градусів, а взимку буває мінус п’ять, шість, сім».

Наразі фісташкова індустрія Іспанії в Європі поза конкуренцією. Експерти вважають, що незабаром країна може стати в один ряд із найбільшими світовими виробниками фісташок — Іраном та США.

[Хосе Франсіско Коусейро, аналітик]:
«В Іспанії найліпший клімат у Європі для вирощування фісташок. За своїми якостями місцеві горіхи навіть ліпші, ніж каліфорнійські. Проте врожайність з одного гектара низька. Набагато нижча, ніж у США. Але іспанські якісніші».

80 % урожаю іспанських фісташок іде на експорт до Німеччини, Франції, Італії та Великої Британії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Фісташки на батьківщині Дон Кіхота: нова сільгоспкультура проти безробіттяГреція звинуватила Туреччину в організації перевезення нелегалів із СомаліВ Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедівКомпанія — організатор велотурів стала службою доставлянняНа південному сході США відновлюють ліси болотних сосенНімецький фітнес-центр установив на вулиці навіси й пустив відвідувачів тренуватисяЗімбабвійська дівчина за допомогою тхеквондо протистоїть дитячим шлюбамСкільки пластику ми їмо?Європейці тікають від локдаунів у ДубайЯк пандемія 2020 року позначилася на світі тварин