Створено відповідний штаб, який визначає план дій на регіональному рівні, а лікарні готуються за потреби приймати заражених.
[Ігор Кузін, в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я]:
«Система цивільної оборони переходить в режим підвищеної готовності. На рівні кожної області потрібно перевірити спроможність у разі необхідності надавати додаткові ліжка».
Також складено список лікарень, медиків і бригад швидкої, що надаватимуть допомогу хворим, яких запідозрять на наявність нового коронавірусу.
[Ігор Кузін, в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я]:
«На рівні областей юридично й законодавчо виділено по дві карети швидкої допомоги, які зможуть перевозити таких пацієнтів до лікарень для інтенсивного лікування, або до інфекційних стаціонарів».
Поки що жодного випадку захворювання в Україні зафіксовано не було.
Міносвіти радить вишам навчати китайських студентів дистанційно.
Також посилять перевірки на держкордоні.
[Ігор Кузін, в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я]:
«Пункти пропуску через державний кордон країни повинні відкрити резервні ізолятори для людей, у яких виявлять ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції або які погано почуватимуться».
Тим часом у середу в аеропорту «Бориспіль» приземлився останній літак з Китаю. Понад 200 українських туристів повернулися з міста Санья, що на острові Хайнань. До 4 березня Україна перервала авіасполучення з КНР.
Тільки за офіційними даними, у Китаї вже заразилося близько 25 тис. осіб.
Вірус, який почав поширюватися з китайського міста Ухань, належить до великої родини коронавірусів. Він передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.
Коротке посилання на цю сторінку: