25.05.2024
Телеканал NTD

ВООЗ визнала спалах коронавірусу глобальною надзвичайною ситуацією

ВООЗ визнала спалах коронавірусу глобальною надзвичайною ситуацією

Поширення коронавірусу Глобальна надзвичайна ситуація Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах нового коронавірусу в Китаї і..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Поширення коронавірусу
Глобальна надзвичайна ситуація

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах нового коронавірусу в Китаї і його поширення до інших країн надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

[Тедрос Аданом Гебреєсус, голова ВООЗ]:
«Головна причина не в тому, що відбувається в Китаї, а в тому, що відбувається в інших країнах. Ми найбільше хвилюємося про потенційне поширення вірусу до країн, де слабка система охорони здоров’я, які погано підготовлені й не зможуть упоратися».

Жителі Гонконгу, особливого адміністративного району КНР, уважають рішення ВООЗ запізнілим.

[житель Гонконгу]:
«Це правильне рішення, бо це справді серйозна проблема для Гонконгу, а також для Китаю та Азії. І це рішення трохи запізніле. Але все одно не всі розуміють ситуацію в КНР, оскільки китайська влада намагається щось приховати від світу. Тож рішення правильне».

За офіційними даними, у Китаї вірусом заразилося майже 10 тисяч осіб, а кількість померлих перевищила 200. Однак експерти вважають, що реальні цифри набагато більші.

Епіцентр поширення розташований в Ухані в провінції Хубей. Це та багато інших великих міст провінції перебувають на найсуворішому карантині. Свободу пересування десятків мільйонів людей майже повністю обмежено.

Попри це вірус і далі поширюється до інших країн. Переважно до азійських. Інфікованих уже виявлено в Таїланді, Японії, Сінгапурі, Тайвані, Малайзії, Австралії, Південної Кореї, В’єтнамі, Індії, Філіппінах, Непалі, Камбоджі та Шрі-Ланці. В Європі випадки зараження зафіксовано у Франції, Німеччині та Фінляндії. На Близькому Сході в ОАЕ, а в Америці — у США та Канаді.

Влада Росії ухвалила рішення закрити весь кордон із Китаєм і заборонила впускати звідти екскурсійні групи.

За межами Китаю жодної смерті від коронавірусу поки не зареєстровано, але там уже фіксують перші випадки передання хвороби від людини до людини. Раніше інфікованими були лише туристи з КНР або ті, хто відвідав цю країну.

У легкій формі коронавірус спричиняє симптоми звичайного грипу: високу температуру, кашель і утруднене дихання. Але він також може призвести до важкої форми пневмонії. Вакцини від нового коронавірусу немає, але вчені намагаються її розробити. Відомо, що вперше від тварини до людини вірус передався на ринку в Ухані, де торгують тваринами. Джерелом хвороби могли бути кажани.
Коротке посилання на цю сторінку:

ВООЗ визнала спалах коронавірусу глобальною надзвичайною ситуацієюЗливи з градом затопили місто на заході ПольщіСмертоносний напад із ножем у центрі Бордо вразив французівСША заступилися за Філіппіни після їхнього зіткнення з КитаємПетропавловськ, що в Казахстані, частково затоплений, тисячі людей евакуйованоІзраїль проводить «високоточну» операцію в лікарні «Шифа»Лікарям, що страйкують у Південній Кореї, поставили вимогу до березня повернутися на роботуКонгрес США ухвалив закон, який може заборонити тіктокНімеччина: «Нам потрібне політичне рішення, а не символічне визнання Палестини»На Apple подали до суду в США, звинувативши компанію в монополізації ринку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: