22.04.2021
Телеканал NTD

Дональд Трамп оприлюднив мирний план щодо Близького Сходу

Дональд Трамп оприлюднив мирний план щодо Близького Сходу

Мирний план для Близького Сходу Вашингтон, США Дональд Трамп оприлюднив у Вашингтоні деталі свого мирного плану..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

Мирний план для Близького Сходу
Вашингтон, США

Дональд Трамп оприлюднив у Вашингтоні деталі свого мирного плану для Ізраїлю й Палестини. Його розробляли понад два роки. Документ покликаний залагодити конфлікт між двома націями, а також дати змогу палестинцям створити свою незалежну державу.

Свій 80-сторінковий план Дональд Трамп оприлюднив у присутності прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу. Він назвав його дуже докладним, вигідним для обох сторін, а також реалістичним.

[Дональд Трамп, президент США]:
«(У документі) ми просимо палестинців прийняти умови мирного співіснування. Сюди включено основні закони, повагу до прав людини, боротьбу з фінансовою та політичною корупцією, припинення злісних дій ХАМАСу, “Ісламського джихаду” та інших ворогів миру. Також потрібно припинити пропагувати ненависть до Ізраїлю, а ще назавжди зупинити фінансову підтримку терористів».

Згідно з планом, Ізраїль на чотири роки припинить будувати нові поселення. Однак документ визнає суверенітет країни над уже наявними селищами на Західному березі річки Йордан. Водночас територія майбутньої палестинської держави стане майже удвічі більшою, ніж є зараз.

Палестина контролюватиме Західний берег і Газу, які будуть сполученими комбінацією автотрас, залізничних шляхів і тунелів. А столицею пропонують зробити Східний Єрусалим.

Документ містить набагато більше поступок для палестинської сторони, ніж очікували аналітики. Однак у ньому є також пункти, проти яких раніше Палестинська адміністрація протестувала.

Палестинці вже відхилили план. Вони звинуватили Дональда Трампа в тому, що він просуває інтереси Ізраїлю.

[Махмуд Аббас, голова Палестинської національної адміністрації]:
«Я кажу союзникам Трампу й Нетаньягу: Єрусалим — не розмінна монета, і наші права — не розмінна монета й не предмет торгу. Ваша угода, ваша змова не пройде».

Старший радник Білого дому Джаред Кушнер, який очолював роботу над мирним планом, назвав таке ставлення безглуздим.

[Джаред Кушнер, старший радник Білого дому]:
«Вони відхилили план до того, як прочитали. Вони вважають, що він недостатньо хороший. Сьогодні вони мають досить безглуздий вигляд. Й іронія в тому, що вони й далі кажуть, що хочуть стати державою».

Угруповання ХАМАС, яке контролює територію Сектора Гази, заявило, що план Дональда Трампа агресивний, і що воно його не підтримає. А ось суперник Біньяміна Нетаньягу на нинішніх виборчих перегонах в Ізраїлі Бені Ганц сказав, що його сторона в разі перемоги готова повністю прийняти умови мирного плану.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дональд Трамп оприлюднив мирний план щодо Близького СходуЗливи в Європі змивають машини й затоплюють містаЕксперт: «ковідний пузир» Олімпійського селища порушено«Талібан» оголосив про захоплення Панджшеру – останнього оплоту його супротивниківПід завалами 12-поверхової будівлі в американському Маямі може ще бути до 100 осібДТП у Туреччині: розбився мікроавтобус із мігрантамиЧетверо загиблих: пожежі в Туреччині підбираються до готелів і житлових будинківДональд Трамп подає позов на Твіттер, Фейсбук та ГуглОлімпійський прапор прилетів до ПарижаФранцуз оголосив голодовку через обов’язкову вакцинацію медиків і пожежників