Документ підготувала незалежна група експертів, які стежать за дотриманням накладених організацією санкцій. У ньому викладено думку кількох країн, назви яких не вказано, що розробити мініатюрні боєголовки Північна Корея могла під час останніх шістьох ядерних тестувань. Водночас повідомлення про випробування востаннє були у вересні 2017 року.
У звіті йдеться: «Корейська Народна Демократична Республіка не припинила свою ядерну програму, зокрема виробництво високозбагаченого урану і створення експериментального легководного ядерного реактора».
Пхеньян на новий звіт ООН поки не відреагував.
У документі наголошено, що Північна Корея, можливо, буде й далі вести розроблення, щоб удосконалити системи наведення ракет на ціль і зрештою створити ракетну систему залпового вогню.
Санкції ООН щодо Північної Кореї діють із 2006 року. Їх запровадили у відповідь на ядерну й балістичну програми Пхеньяна. Тоді як Рада Безпеки ООН постійно посилювала заходи, КНДР розширювала свою програму й порушувала санкції.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин з 2018 року вже тричі зустрічався з президентом США Дональдом Трампом. Однак повного виконання всіх вимог від Пхеньяна поки добитися не вдалося.
У травні 2018 року КНДР виконала свою обіцянку й підірвала тунелі на «Пунгері» — своєму головному полігоні ядерних випробувань. Але вона не пустила міжнародних експертів для спостереження за демонтажем об’єкта.
У звіті ООН зазначається, що поки вдалося дістати підтвердження знищення тільки входів у тунелі. Про масштабне знесення інформації немає. Також є припущення, що КНДР могла за кілька місяців відбудувати все, що зруйнувала.
Коротке посилання на цю сторінку: