Агентству у справах палестинських біженців заборонили вести діяльність в Ізраїлі. Відповідне рішення ухвалив Кнесет.
Автори законопроєкту кажуть, що співробітники організації причетні до нападу на Ізраїль, що стався торік 7 жовтня, а також, що там працюють члени ХАМАСу та інших терористичних організацій.
У серпні ООН звільнила дев’ятьох співробітників агентства, які, ймовірно, були причетні до нападу на Ізраїль. Також підтверджено, що там працював командир ХАМАСу в Лівані, якого ізраїльська армія знищила у вересні.
[Шаррен Хаскель, співавторка закону]:
«Якщо ООН не бажає очистити цю організацію від терористів, від активістів ХАМАСу, то ми маємо вжити заходів, щоб ці люди більше ніколи не змогли завдати шкоди нашому народові».
Агентство у справах палестинських біженців діє у Сирії, Лівані, Йорданії, Єрусалимі, на Західному Березі та в Секторі Гази. Воно надає послуги охорони здоров’я, соцзахисту та освіти, а ще надзвичайну допомогу. Але армія Ізраїлю каже, що в Газі ХАМАС використовує інфраструктуру цього агентства.
[Шаррен Хаскель, співавторка закону]:
«Ми побачили, що ХАМАС захопив об’єкти ООН у Газі: школи, лікарні та штаб-квартири. Він використовував їх як військові бази, щоб ховати боєприпаси й фактично вести терористичну діяльність за допомогою об’єктів ООН».
В ООН уважають, що новий закон погіршить гумситуацію в Газі. Стурбованість висловили й голови МЗС Франції, Німеччини, Великої Британії, Японії, Канади, Австралії, Південної Кореї та США.
[Метью Міллер, прессекретар Держдепартаменту США]:
«Ми чітко дали зрозуміти Ізраїлю, що необхідно доставляти гуманітарну допомогу цивільним особам. Цивільне населення треба захистити».
Водночас «Хезболла», яка діє в Лівані, у понеділок знову обстріляла територію Ізраїлю. Система ППО «Залізний купол» за один день перехопила понад 100 ракет.
Коротке посилання на цю сторінку: