08.06.2024
Телеканал NTD

Личинки мухи допомагають кенійцям ефективно позбавлятися харчових відходів

Личинки мухи допомагають кенійцям ефективно позбавлятися харчових відходів

У нетрях Мукуру, що в столиці Кенії, часто бувають повені. Одна з причин — скрізь розкидані..

Дата завантаження: 2024-11-08

video
play-sharp-fill

У нетрях Мукуру, що в столиці Кенії, часто бувають повені. Одна з причин — скрізь розкидані відходи, зокрема й органічні. Вони засмічують дренажну систему, не даючи воді текти в річки. Розв’язати проблему допомагає проєкт утилізації відходів. Головну роль у ньому відводять личинкам мухи, відомої як львинка чорна.

У Мукуру мешкає 100 000 осіб, і кожна сім’я щомісяця викидає 15 кілограмів органічних відходів. Учасники проєкту домовилися з 2000 сімей забирати в них відходи.

Зібрану органіку доставляють на своєрідну ферму. Тут сортують і розкладають у ящики. Туди ж кладуть личинок. Сімсот грамів цих істот за два тижні переробляють десять кілограмів відходів.

[Бернадетт Косгей, агроном]:

«Львинка чорна може споживати багато відходів. Вона ненаситна. Наприклад, у цьому блоці за місяць переробляється шість тонн відходів».

Проєкт дає змогу заробити місцевим жителям.

[Елізабет Вангі, учасниця проєкту]:

«Цей проєкт нам дуже допомагає. Можливо, ми заробляємо й не багато, але можемо задовольняти основні потреби та утримувати сім’ї».

Личинок використовують два тижні, потім збирають. Вони йдуть на корм для худоби як цінне джерело білка. А екскременти, які лишилися після життєдіяльності личинок, стають добривом. Його продають фермерам.

[Мозес Асвані, фермер]:

«На органічні добрива я витрачаю втричі менше, ніж витрачав в агромагазинах, купуючи хімічні добрива».

До того ж фермери кажуть, що урожай з таким добривом збільшився в кілька разів.

Проєкт у Мукуру розпочали торік. Щомісяця підприємство переробляє 24 тонни органічних відходів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Личинки мухи допомагають кенійцям ефективно позбавлятися харчових відходівПлитку без цементу виготовляє єгипетський стартап, щоб очистити природуУнікальний датчик пожеж здобув премію Дайсона у Великій БританіїЕлектроенергія з водоростей: науковці Чилі розробляють біофотоелектричні панеліУ столиці Австралії розроблять інтелектуальне вуличне освітленняЯк робота навчили літати з реактивним ранцемГігантський робот з Японії допоможе уникнути нещасних випадків на роботіЧи можуть надзвукові пасажирські авіаперельоти стати реальністюКосмічний телескоп «Евклід» показав зображення далеких галактикБіогербіцид допомагає побороти траву відьом на фермах Кенії
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: