21.04.2024
Телеканал NTD

Ріші Сунак визнав поразку після виборів і готовий піти

Ріші Сунак визнав поразку після виборів і готовий піти

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак визнав поразку на національних виборах, заявивши, що перемогла опозиційна Лейбористська партія...

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак визнав поразку на національних виборах, заявивши, що перемогла опозиційна Лейбористська партія.

Згідно з попередніми результатами голосування, консерватори одержують найгірші результати за всю історію партії. Припускають, що виборці покарали їх за кризу вартості життя, неефективність державних послуг та низку скандалів.

Сунак визнав поразку й сказав, що зателефонував лідеру лейбористів Кіру Стармеру, щоб привітати з перемогою.

[Ріші Сунак, прем’єр-міністр Великої Британії]:

«Сьогодні влада перейде з рук у руки мирним та організованим чином, з доброї волі всіх сторін. Це те, що має вселити в нас упевненість у стабільності та в майбутньому нашої країни».

У травні Сунак здивував Вестмінстер та багатьох однопартійців, призначивши дострокові вибори тоді, як рейтинг консерваторів був на 20% нижчим, ніж у лейбористів. У результаті його виборча кампанія стала катастрофою.

Водночас лідер Лейбористської партії Кір Стармер, виступаючи в парламенті, заявив, що країна проголосувала за зміни, і настав час його партії досягти результатів.

[Кір Стармер, лідер Лейбористської партії]:

«Люди тут і в усій країні сказали, що готові до змін. Вони хочуть повернути політику як державну службу. Зміни починаються сьогодні».

Опубліковані екзит-поли показали, що лівоцентристська Лейбористська партія перемогла на національних виборах з очевидною перевагою, що дасть змогу Стармеру обійняти посаду прем’єр-міністра.

Очікують, що вона отримає 410 із 650 місць у парламенті. Це разюча зміна, якщо порівняти з виборами п’ятирічної давності. Тоді партія на виборах мала найгірші результати з 1935 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ріші Сунак визнав поразку після виборів і готовий пітиПоліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетівУ Сінгапурі усувають наслідки розливу нафтиПакистанських студентів евакуювали після насильства в КиргизстаніНовим президентом В’єтнаму призначили міністра громадської безпекиНизка вибухів у Нігерії — щонайменше 18 загиблихКенія відправила до Гаїті 400 поліціянтів на боротьбу з бандитамиПрем’єр-міністр Словаччини вперше після замаху опублікував відеозверненняООН: у світі стало 120 мільйонів біженців та переселенцівІсландський вулкан на півострові Рейк’янес викинув лаву на 50 метрів угору

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: