22.06.2024
Телеканал NTD

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці Тайваню

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці Тайваню

Тисячі людей вийшли на вулиці до будівлі парламенту Тайваню. Вони протестують проти законопроєктів, які посилять контроль..

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Тисячі людей вийшли на вулиці до будівлі парламенту Тайваню. Вони протестують проти законопроєктів, які посилять контроль законодавців над новим президентом Вільямом Лаєм, його адміністрацією та керівною Демократичною прогресивною партією. Тримаючи в руках транспаранти, натовп скандує: «Якщо немає дискусій, то немає і демократії».

[Ся, студент]:

«Я думаю, що маю висловити свою позицію і сказати законодавцям, що ми не дозволимо цьому статися. Вас обрав народ, а ми тут, щоб вас контролювати».

Ініціаторами нових заходів виступили головні опозиційні партії острова — Гоміньдан та Тайванська народна партія. Якщо законопроєкти ухвалять, законодавчий орган дістане право притягувати до відповідальності чиновників за неправдиві заяви чи приховування інформації. Керівна партія звинувачує опозицію у проштовхуванні нових законів без проведення консультацій.

[Цай Цзюн Сян, професор Національного університету Чун Чен]:

«Демократія ще не померла, але вона перебуває під загрозою. Після ухвалення цих законопроєктів, Законодавчий юань перетвориться на бунтівну й домінантну гілку влади, яка зловживатиме владою і зазіхатиме на владу інших гілок».

Ця подія дуже схожа на рух «Соняшник» 2014 року, коли сотні студентів штурмували парламент острова через торгову угоду з комуністичним Китаєм.

Демонстрація відбулася після інавгурації нового президента Тайваню Вільяма Лая. Попри перемогу, Лай зіштовхнувся з розколом у парламенті. Його керівна партія втратила більшість у законодавчому органі. Це спонукало опозиційні партії об’єднати зусилля.

[Цай Цзюн Сян, професор Національного університету Чун Чен]:

«Найближчої п’ятниці ми побачимо новий конфлікт, бо вони збираються ухвалити нові законопроєкти, і деякі з них дуже спірні».

Дебати між політичними партіями щодо нових законів перейшли на фізичний рівень.

Минулої п’ятниці між депутатами сталися бійки. Один із них вихопив документи й вибіг із залу.

Компартія Китаю вважає за краще вести переговори з партією Гоміньдан, бо та традиційно співпрацює з Пекіном. КПК спробувала посилити свій вплив на Тайвані шляхом залучення на свій бік авторитетних постатей у партії.

Десятиліттями китайська компартія називає острів своєю бунтівною провінцією. Вона також обіцяє в разі потреби анексувати його силою. І це попри те, що вона ніколи ним не керувала.
Коротке посилання на цю сторінку:

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці ТайванюПісля повені на півдні Бразилії поширюються небезпечні хворобиПедро Санчес залишається на посаді прем’єр-міністра ІспаніїПрем’єр-міністр Словаччини вперше після замаху опублікував відеозверненняНа прем’єра Словаччини Роберта Фіцо вчинили замахІзраїль звинуватив Туреччину в тому, що вона стала на бік ХАМАСуЗакон ухвалили: Велика Британія почне висилати нелегальних емігрантів до РуандиПівденнокорейці стають у черги за дешевою цибулею на тлі зростання цінНімеччина: «Нам потрібне політичне рішення, а не символічне визнання Палестини»ООН ухвалила першу глобальну резолюцію щодо штучного інтелекту

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: