Гори пластикових відходів постійно збирають на кенійському острові Ламу в Індійському океані. Щось приносять до берега хвилі, а щось викидають самі мешканці. Та є і ті, хто вирішив змінити ситуацію. Тепер тут викинутому пластику знаходять застосування.
Місцеві жителі збирають відходи й продають переробному підприємству. Ціна невисока — 16 центів за кілограм, але й це велика підмога — роботи на острові майже немає.
[мешканець острова Ламу]:
«Так ми заробляємо на навчання дітей і на життя».
Пластик спочатку сортують.
[Алі Сканда, співзасновник організації Flipflopi Project]:
«Працівники сортують пластик за різними типами та кольорами. Потім його відправляють до пункту подрібнення. Після подрібнення пластик промивають, а далі сушать».
На наступному етапі відходи розплавляють і відливають із них деталі.
Утім, не все так гладко, як хотілося б. На завод надходить багато пластику з домішками, які ускладнюють перероблення. Також є пластик, який швидко розкладається на сонці. Він теж не підходить.
І все ж на підприємстві роблять багато різних меблів і навіть будують традиційні арабські човни дау. Приміром, у 2019 році тут зробили перший у світі вітрильник із переробленого пластику.
[Алі Сканда, співзасновник організації Flipflopi Project]:
«Ми робимо це для того, щоб світ зрозумів, що пластик — це не сміття. Можна підвищити його цінність і робити з нього меблі та інші предмети».
Підприємством керує компанія Flipflopi Project. Її заснували вісім років тому. Їй матеріально допомагають благодійні організації.
Коротке посилання на цю сторінку: