В ООН триває тиждень високого рівня, водночас завершився дводенний Саміт майбутнього. Його учасники одностайно ухвалили Пакт в ім’я майбутнього. Він містить Глобальний цифровий договір та Декларацію про майбутні покоління, і порушує такі проблеми, як продовольча безпека та доступ до інтернету для всіх жителів планети.
Загалом пакт став наймасштабнішою міжнародною угодою за багато років. Він охопив як цілком нові галузі, так і питання, щодо яких не вдавалося досягти згоди.
Він має передусім забезпечити роботу інститутів в умовах сучасних реалій. Як зазначив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, майбутнє для онуків не можна будувати із системою, створеною нашими бабусями та дідусями.
[Антоніу Гутерреш, Генеральний секретар ООН]:
«Я закликав до проведення цього саміту, щоб розглянути глибокі реформи, які зроблять світові інститути легітимнішими, справедливішими та ефективнішими на основі цінностей статуту ООН. Я закликав до проведення цього саміту, бо проблеми XXI сторіччя вимагають рішень XXI сторіччя».
У саміті взяло участь близько 4000 осіб, серед яких голови держав та урядів, спостерігачі, представники громадянського суспільства та неурядових організацій.
Зустрічі передували так звані Дні дій, у яких узяло участь понад 7000 осіб. Учасники взяли на себе зобов’язання виділити сотні мільйонів доларів на створення цифрової інклюзивності.
Коротке посилання на цю сторінку: