У гірській місцевості така погода особливо небезпечна: постійно стаються раптові повені та сходять зсуви. Уже повідомляють про одинадцятьох загиблих.
[Нішант Томар, посадовець округу Рампур]:
«Є чотири села, з якими ми не змогли зв’язатися. Тому місцеві чиновники почали в цих районах відновлювальні роботи. Водночас солдати індійської армії навели тимчасовий міст, щоб люди могли переходити через річку».
Людей, які опинилися в пастці, перевозять вертольотами до Сонпраяга. Водночас влада повідомляє, що нема зв’язку зі ще кількома тисячами індуїстських вірян, які здійснювали пішу прощу в цьому регіоні.
Потерпає і сусідній штат Гімачал-Прадеш. Тут після зливи шукають понад 40 зниклих безвісти.
[місцевий житель]:
«Тридцять шість осіб з мого села зніс зсув, і надії на їхнє виживання мало. Ми надіємося, що рятувальники когось знайдуть. Вони працюють увесь день, але без успіху — поки що нікого не знайшли».
[місцева жителька]:
«Я сказала чоловікові, що він забрав із дому дітей. Коли ми це зробили, увесь будинок, речі та корову понесла вода. Ми приїхали сюди, щоб забрати те, що лишилося. Нам нема з чим жити».
Також уже майже тиждень тривають пошукові роботи на місці сходження зсувів у штаті Керала, що на півдні Індії. Тут кількість загиблих уже перевищила 200 осіб. Ще десятки вважають зниклими безвісти.
Зливи спричинили повені та зсуви й у сусідньому Пакистані та Непалі.
Коротке посилання на цю сторінку: