Також демонстранти пошкодили статую її батька — засновника держави Муджибура Рахмана.
Як повідомляють індійські медіа, 76-річна Хасіна приземлилася на військовому аеродромі неподалік Делі. Також надійшла інформація, що вона попросила притулку у Великої Британії.
Новину про її відставку озвучив командувач армії генерал Вакер-Уз-Заман у телевізійному зверненні. Він сказав, що після консультацій буде сформовано тимчасовий уряд.
[Вакер-Уз-Заман, командувач армії Бангладеш]:
«Будь ласка, не втрачайте віру та довіру до армії. Я беру на себе відповідальність й обіцяю захищати життя та майно людей. Дасть Бог, ми виконаємо ваші вимоги й повернемо мир та гармонію до країни. Я прошу всіх припинити насильство, убивства, хуліганство та протести».
Протести в Бангладеш виникли наприкінці червня й останніми днями переросли в сутички з поліцією. Загалом під час них загинуло принаймні 300 протестувальників, ще тисячі було поранено.
Виступи почали студентські організації. Вони протестували проти квот, які резервують 30 % державних посад за сім’ями ветеранів війни за незалежність Бангладеш 1971 року. Протестувальники називають квоти дискримінацією.
Незабаром протести переросли в рух проти Шейх Хасіни. У січні вона переобралася на четвертий термін поспіль під час виборів, які бойкотувала опозиція.
Новина про її втечу викликала тріумф протестувальників. Тисячі людей вийшли на вулиці, попри комендантську годину.
Коротке посилання на цю сторінку: