12.04.2024
Телеканал NTD

Данія повернула Бразилії унікальну мантію з червоного пір’я

Данія повернула Бразилії унікальну мантію з червоного пір'я

Данія офіційно повернула Бразилії унікальну реліквію — індіанський плащ із 4000 пір'їн червоного ібіса. Священну для..

Дата завантаження: 2024-10-12

video

Данія офіційно повернула Бразилії унікальну реліквію — індіанський плащ із 4000 пір’їн червоного ібіса. Священну для корінних народів Бразилії річ європейці вивезли за колоніальної доби в XVII столітті.

Подія настільки важлива, що на церемонії біля Національного музею в Ріо-де-Жанейро був і президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва.

[Луїс Інасіу Лула да Сілва, президент Бразилії]:

«Моя позиція не змінилася: я виступаю за права корінних народів на їхню територію та культуру, установлені конституцією».

Церемоніальну накидку використовували в релігійних ритуалах народу тупінамба з північно-східного штату Баїя. Мантію забрали, коли цю територію окупували голландці.

Її довжина — 1,8 метра. Уперше про неї згадано в данському документі 1689 року. Водночас уважають, що з Бразилії мантію вивезли приблизно за 50 років до цього.

[Соня Гуахахара, міністр у справах корінних міст]:

«Мантія тупінамба є культурним уособленням корінних народів усієї Бразилії в його найбільшій і найпрекраснішій сутності. Вона є свідченням достатку багатого минулого, але також і надією на гідне майбутнє для всіх корінних народів Бразилії».

Мантію зберігали в етнографічній колекції Національного музею Данії. 2000 року музей надав її для виставки в Сан-Паулу.

На церемонію до Ріо приїхало коло 170 представників народності тупінамбу. З їхніх слів, у Європі є ще десять таких накидок. Їх зберігають у музеях та бібліотеках Італії, Франції, Бельгії, Швейцарії та Данії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Данія повернула Бразилії унікальну мантію з червоного пір’яПокататися на гойдалці на висоті 120 метрів можна в БерлініТелесеріал «Сьогун» приваблює туристів до токійського самурайського центруЗолотий призер конкурсу NTD з бойових мистецтв поділився своїми секретамиУльмський собор у Німеччині — найвища церква у світіХудожник, який першим став зображати усміхнених людейФутбол на ходулях: у сербському селі зберігають давню традиціюДавньоримська Аппієва дорога претендує на внесення до списку ЮНЕСКОComic-Con у Сан-Дієго повернувся після пандемії та страйку в ГоллівудіНовий музей у Нью-Делі присвятили Могольській імперії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: