Це пристрій раннього сповіщення про лісові пожежі, натхнений природою. І він здобув престижну щорічну премію Джеймса Дайсона у Великій Британії.
Пристрій, схожий на соснову шишку, називається Pyri. Його виготовлено з біоматеріалів. Це передавач, який активується під час перегріву й надсилає радіосигнал.
PyriPod, що працює від батареї, можна доставити куди треба землею, а можна просто скинути з літака. Там він чекатиме, не розряджаючись.
Під час пожежі антена, виготовлена з унікального вугільного композиту, надсилає сигнал за допомогою простих радіочастот, які можна вловити на відстані до 50 кілометрів.
[Блейк Гудвін, один із розробників пристрою]:
«Його зроблено з натуральних матеріалів. Уявіть собі такі речі, як віск, вугілля та композити, виготовлені з них. Їх використали, щоб, по суті, активувати джерело живлення, яке випромінює радіохвилю. Її можна вловити за кілометри, десятки кілометрів. Цей радіосигнал точно показує, де починається пожежа».
Сигнали, які надсилає Pyri, за допомогою штучного інтелекту накладаються на наявні погодні та супутникові дані. Це дає змогу прогнозувати потенційне поширення лісових пожеж. Потім сповіщення надсилають службам екстреного реагування та громадам, що перебувають у зоні ризику. Це дає змогу своєчасно евакуюватися та гасити пожежі.
[Річард Александер, один із розробників пристрою]:
«Протягом наступних кількох років ми перевіримо роботу пристрою, протестуємо його на місцях у національних парках, з якими ми зараз співпрацюємо. А потім ми можемо почати його комерціалізувати. І тоді ми говоритимемо про величезний ринок».
Перш ніж створити цей пристрій, протестували понад 20 прототипів. Тепер планують проводити польові випробування в контрольованому середовищі.
Коротке посилання на цю сторінку: