21.04.2024
Телеканал NTD

Природна краса та історія Албанії приваблюють до країни дедалі більше туристів

Природна краса та історія Албанії приваблюють до країни дедалі більше туристів

До Тирани — столиці Албанії — їде дедалі більше західних туристів. Як порівняти з минулим роком,..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

До Тирани — столиці Албанії — їде дедалі більше західних туристів. Як порівняти з минулим роком, потік зріс на 40%. Те саме й в усій країні. Сюди їдуть з Італії, Німеччини, Франції, Великої Британії та США. Коло третини туристів — італійці.

Багатьох приваблює історія Албанії. Країна пережила період соціалізму. Тут тоталітарний режим був одним із найжорсткіших у Європі. Коли прийшла демократія, Албанія та її столиця почали змінюватися.

[Ауреліо Солдано, турист з Італії]:

«Ми хочемо дізнатися про минуле країни, яка дуже близько до нас, до Італії. Ми відчуваємо певний зв’язок з албанською культурою. У нас виникла культурна потреба приїхати до Тирани й побачити, що було до комуністичного правління і під час нього, і що стало після».

Тепер коло старих дво- та триповерхових будинків у радянському стилі в Тирані стоять сучасні багатоповерхівки. Найближчими роками тут збудують ще більше висоток.

[Гері Кокаларі, турист зі США]:

«Це як день та ніч. Я згадую той перший раз, коли приїхав сюди 93-го, і тепер тут ніби інша планета. Я бачу великий прогрес».

Албанія також приваблює туристів гарними пляжами. Її береги омивають два моря — Іонічне та Адріатичне. Тут є красиві озера та мальовничі гірські ландшафти. Мандрівникам подобаються архітектурні пам’ятки та албанська кухня.

[Мірела Кочоларі, голова відділу туризму Тирани]:

«Є також нематеріальний, душевний аспект, який робить Тирану привабливою. Про це ми чуємо від туристів. Якщо запитати тих, хто гуляє вулицями Тирани, що найбільше вражає і найдовше залишається в пам’яті, відповідь буде — гостинність. Ми вже часто про це говорили, але це так і є».

Останніми роками Тирана не раз була центром міжнародних заходів. Її обирали молодіжною, а згодом спортивною столицею Європи. Наступного року вона стане культурною столицею середземноморських країн.

2022-го Албанію відвідало сім з половиною мільйонів іноземних гостей. А 2023-го — понад десять мільйонів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Природна краса та історія Албанії приваблюють до країни дедалі більше туристівНа горі Фудзі в Японії на альпіністів чекають нові правилаАнглія повернула Австралії списи аборигенів, які вивіз Джеймс КукНепальська альпіністка побила рекорд з найшвидшого сходження на ЕверестСекрет розкрито: як туристи роблять фото в Ріо, на якому вони неначе висять над урвищемБалет із США привіз до лондонського Королівського оперного театру спадщину Фредеріка АштонаРідкісний діамант і годинник у корпусі із сапфіру виставлять на аукціон у Нью-ЙоркуВідпустка вдома: на березі Тибру в Римі відкрили безплатний пляжУ Болівії ламам, альпакам та вікуньям присвятили фестивальВсесвітній День Фалунь Дафа відзначили парадами та іншими мальовничими заходами

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: