У Південній Америці побито сумний рекорд за кількістю лісових пожеж. Там зараз пік пожежонебезпечного сезону.
Палає від бразильських лісів Амазонки через найбільші водно-болотні угіддя світу аж до лісів Болівії.
Бразильська космічна дослідницька агенція Inpe проаналізувала супутникові дані. Цього року було зареєстровано 346 112 осередків у всіх 13 країнах Південної Америки. Це майже на тисячу більше за попередній рекорд 2007 року. Загалом такі дані збирають із 1998 року.
Цього місяця найбільше пожеж спалахнуло в Бразилії та Болівії. Далі йде Перу, Аргентина та Парагвай. На початку року надзвичайно великі пожежі охопили також Венесуелу, Гаяну та Колумбію, але зараз вони здебільшого вщухли.
Ці кадри знято в серці бразильської Амазонії кілька днів тому. Уздовж доріг палає рослинність, навколо — чорний ландшафт і дерева, що вигоріли як сірники.
До того ж дим від пожеж накрив такі мегаполіси, як Сан-Паулу — найгустонаселеніше місто Західної півкулі. Там днями зафіксували найгіршу якість повітря у світі — навіть гіршу, ніж у Китаї та Індії. Задимлений і болівійський Ла-Пас.
З космосу видно, що смуга диму тягнеться через увесь континент від Колумбії, що на північному заході, до Уругваю, що на південному сході.
У Бразилії та Болівії з вогнем борються тисячі пожежників. Ситуацію погіршують складні погодні умови — з минулого року Південна Америка постраждала від кількох хвиль аномальної спеки. У Бразилії почалася посуха, яка стала найбільшою за всю історію.
Попри те, що в Південній півкулі ще зима, у Сан-Паулу, приміром, уже тиждень — спекотніше за 30 градусів Цельсія.
Водночас пожежі спалахують переважно з вини людей.
Коротке посилання на цю сторінку: