Відомий французький музикант Жан-Мішель Жарр став першим пасажиром аероавтомобіля словацької компанії-розробника. Апарат здійснив політ біля курортного міста П’єштяни.
Словацький AirCar дебютував у 2019 році. Він працює на пальному, і йому потрібна злітно-посадкова смуга. AirCar налітав уже 130 годин. Улітку 2021 року він здійснив перший міжміський політ. А 2022-го Словацьке транспортне управління видало йому сертифікат льотної придатності.
Апарат оснащено двигуном потужністю 160 кінських сил та пропелером. Розганяється до 190 кілометрів за годину та підіймається до 2500 метрів у висоту.
Утім, деякі експерти вважають літальні автомобілі не дуже вдалим винаходом.
[Річард Абулафія, директор компанії-розробника]:
«З літальним автомобілем доводиться йти на конструктивні компроміси. Коли він їде, везе багато обладнання, необхідного лише для перельотів. У повітрі несе колеса й усе інше обладнання, яке потрібне для пересування по землі. У кожному разі все це не дуже добре».
Засновник компанії-розробника стверджує, що літальні автомобілі знову дадуть людям свободу пересування й дадуть змогу уникати заторів на дорогах. Проте аналітики не впевнені, що таке можливо.
[Річард Абулафія, директор компанії-розробника]:
«Є значні перешкоди із цілком зрозумілих причин. Треба подавати план польоту та злітати з дозволеного місця. Не можна просто проїхати дорогою, а потім, пославшись на занадто інтенсивний рух, з’їхати на службову смугу й злетіти. Так не вийде».
Водночас компанія обіцяє, що продавати AirCar почнуть через рік. Ціни стартують від пів мільйона доларів. Вироблятимуть літальні авто в Китаї.
Коротке посилання на цю сторінку: