Немає нічого, що не могло б ширяти в небі Вейфана. Так кажуть жителі цього китайського міста про свій головний весняний фестиваль.
Від драконів і панд до сучасних автомобілів та міфічних істот. Щороку майстри та шанувальники повітряних зміїв збираються на цей міжнародний фестиваль. Цього разу тут є учасники з майже 50 країн.
Десятки тисяч відвідувачів заповнили фестивальний майданчик, спрямовуючи погляд у небо.
Виробники повітряних зміїв кажуть, що технологія виготовлення з роками розвивалася: з традиційних матеріалів, таких як папір та шовк, уже перейшли на нейлон. Але завдяки цьому тепер можна створювати більші конструкції. Наприклад, стоніжку завдовжки 70 метрів.
Лю Ліцзянь — досвідчений суддя змагань у Вейфані. Каже, що дедалі більше дизайнерів переходять на надувні конструкції, щоб справити більше враження.
[Лю Ліцзянь, суддя змагань]:
«Надувні повітряні змії — це найсучасніші моделі. Вони мають зручні характеристики, у них немає каркаса. Часто вони дуже великі, але їх можна носити в сумці».
Утім, на конкурсі намагаються зберегти й давні традиції. Тут є категорія для зміїв з головою дракона, за якою тягнеться довге тіло. Їх каркас роблять із бамбукових палиць.
[Лю Ліцзянь, суддя змагань]:
«Повітряний змій із головою дракона теж великий, але його треба розділити на частини й зібрати на місці. Його нелегко носити із собою».
Оскільки настав рік Дракона, багато дизайнерів постаралося зробити своїх драконів рекордно великими. Найдовший розтягнувся на 200 метрів.
Команда з Пекіна чекала слушного моменту, щоб відправити в небо свого зеленого кита. Його площа — близько 80 квадратних метрів.
[Гао Веймін, учасник фестивалю]:
«Зараз у небі надто багато повітряних зміїв, і запускати такого великого небезпечно. Троси можуть переплутатися. Але щойно кит опиниться в повітрі, це буде дивовижно».
Також у небо над Вейфаном злетів гігантський чернець-свиня Чжубацзе з китайського роману «Подорож на Захід» та морські істоти, наприклад величезний кальмар.
Загалом у Вейфані працює близько 600 компаній, які виробляють повітряних зміїв. І на них припадає 80 % світового експорту цього товару.
Коротке посилання на цю сторінку: