28.09.2024
Телеканал NTD

Фестиваль повітряних зміїв у Вейфані: панди, дракони та кальмари

Фестиваль повітряних зміїв у Вейфані: панди, дракони та кальмари

Немає нічого, що не могло б ширяти в небі Вейфана. Так кажуть жителі цього китайського міста..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Немає нічого, що не могло б ширяти в небі Вейфана. Так кажуть жителі цього китайського міста про свій головний весняний фестиваль.

Від драконів і панд до сучасних автомобілів та міфічних істот. Щороку майстри та шанувальники повітряних зміїв збираються на цей міжнародний фестиваль. Цього разу тут є учасники з майже 50 країн.

Десятки тисяч відвідувачів заповнили фестивальний майданчик, спрямовуючи погляд у небо.

Виробники повітряних зміїв кажуть, що технологія виготовлення з роками розвивалася: з традиційних матеріалів, таких як папір та шовк, уже перейшли на нейлон. Але завдяки цьому тепер можна створювати більші конструкції. Наприклад, стоніжку завдовжки 70 метрів.

Лю Ліцзянь — досвідчений суддя змагань у Вейфані. Каже, що дедалі більше дизайнерів переходять на надувні конструкції, щоб справити більше враження.

[Лю Ліцзянь, суддя змагань]:

«Надувні повітряні змії — це найсучасніші моделі. Вони мають зручні характеристики, у них немає каркаса. Часто вони дуже великі, але їх можна носити в сумці».

Утім, на конкурсі намагаються зберегти й давні традиції. Тут є категорія для зміїв з головою дракона, за якою тягнеться довге тіло. Їх каркас роблять із бамбукових палиць.

[Лю Ліцзянь, суддя змагань]:

«Повітряний змій із головою дракона теж великий, але його треба розділити на частини й зібрати на місці. Його нелегко носити із собою».

Оскільки настав рік Дракона, багато дизайнерів постаралося зробити своїх драконів рекордно великими. Найдовший розтягнувся на 200 метрів.

Команда з Пекіна чекала слушного моменту, щоб відправити в небо свого зеленого кита. Його площа — близько 80 квадратних метрів.

[Гао Веймін, учасник фестивалю]:

«Зараз у небі надто багато повітряних зміїв, і запускати такого великого небезпечно. Троси можуть переплутатися. Але щойно кит опиниться в повітрі, це буде дивовижно».

Також у небо над Вейфаном злетів гігантський чернець-свиня Чжубацзе з китайського роману «Подорож на Захід» та морські істоти, наприклад величезний кальмар.

Загалом у Вейфані працює близько 600 компаній, які виробляють повітряних зміїв. І на них припадає 80 % світового експорту цього товару.
Коротке посилання на цю сторінку:

Фестиваль повітряних зміїв у Вейфані: панди, дракони та кальмариУперше за 450 років вісім частин вівтаря епохи Відродження зібрали докупиПавич, коала та дракон: виставку квітів в індійському штаті Тамілнад присвятили дикій природіMet Gala — 2024: квіти, блиск і химерні формиСтаровинне іспанське ательє створює одяг та аксесуари для кіноіндустрії всього світуПаризький кондитер створив незвичайне тістечко з нагоди Олімпійських ігорПрогулянка найромантичнішим садом світуРаніше втрачену гітару Джона Леннона виставлять на аукціонНадихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в ЛондоніЕксклюзивні й дорогі: глобуси, як і раніше, потрібні покупцям

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: