25.05.2024
Телеканал NTD

Місто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у США

Місто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у США

У місті Опа-Лока, що на півдні американського штату Флорида, ніби переносишся в арабську казку. У центрі..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

У місті Опа-Лока, що на півдні американського штату Флорида, ніби переносишся в арабську казку. У центрі можна побачити мінарети, ісламські арки та фінікові пальми.

Місто стоїть недалеко від Маямі. Його в 1926 році заснував піонер авіації Гленн Кертісс. Він збудував ці будівлі, надихнувшись збіркою казок «Тисяча й одна ніч».

А тепер тут організували фестиваль, присвячений культурам Близького Сходу та Північної Африки.

Поруч із мерією Опа-Локи, яка нагадує близькосхідний казковий палац і зараз перебуває на реконструкції, відвідувачі чують заклик до ісламської молитви. Тут також можна покуштувати ліванські й палестинські страви та навчитися виконувати танець живота.

Алекс ван Мекл — фундатор Асоціації збереження Опа-Локи, яка допомогла організувати фестиваль.

[Алекс ван Мекл, співорганізатор фестивалю]:

«Будинки, які ми з гордістю показуємо публіці й зараз реставруємо, викликають хвилювання та трепет. Вони показують, яким це місце було у 20-х роках минулого століття, а також яким воно може стати в найближчому майбутньому».

У центрі міста є приблизно 50 історичних будівель у мавританському стилі. А деякі вулиці названо на честь персонажів казок із «Тисячі й однієї ночі», наприклад бульвар Шахерезади та проспект Алі-Баби.

Ван Мекл переїхав до Опа-Локи 2,5 роки тому й одразу зацікавився унікальною архітектурною спадщиною міста. Невдовзі він почав проводити безплатні піші екскурсії.

Утім, останніми десятиліттями місто більше було відоме своїми фінансовими проблемами та рівнем злочинності, ніж багатою історичною спадщиною.

Віллі Логан — колишній мер Опа-Локи, який тепер очолює організацію суспільного розвитку Ten North Group. Каже, що фестиваль дає надію.

[Віллі Логан, колишній мер Опа-Локи]:

«Ми можемо збиратися разом, насолоджуватися спілкуванням, культурою, звуками та їжею і знаходити в цьому щось спільне».

Ван Мекл хоче перетворити фестиваль на щорічний захід. Має надію, що так зможе залучити інвесторів, які повернуть місту його колишній блиск.
Коротке посилання на цю сторінку:

Місто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у СШАВогняноволосі жінки незвичайної краси: виставка прерафаелітів відкрилася в ІталіїКитайські майстри готують повітряних зміїв до видовищного фестивалюОсінь-зима від Dior: дім моди звернувся до перших образів одягу прет-а-портеНаціональний симфонічний оркестр США зіграв на старовинних інструментахУперше за 450 років вісім частин вівтаря епохи Відродження зібрали докупиТуніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мовуУ Помпеях знайшли давню бенкетну залу з фрескамиФестиваль «Звуки цвітіння» починається в Ботанічних садах К’ю в ЛондоніМіжнародний день бджіл: як вивчають цих комах із часів Галілея

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: