16.09.2024
Телеканал NTD

Премію в $1,2 млн отримали за індійську сушарку для овочів на сонячних батареях

Премію в $1,2 млн отримали за індійську сушарку для овочів на сонячних батареях

Сушарку для фруктів та овочів відзначили нагородою в один мільйон фунтів стерлінгів. Це мільйон 200 тисяч..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

Сушарку для фруктів та овочів відзначили нагородою в один мільйон фунтів стерлінгів. Це мільйон 200 тисяч доларів. Премію Earthshot Prize заснував принц Вільям та британський телеведучий Девід Аттенборо.

Сушарку на сонячній енергії створила одна індійська компанія. Приводом став парадоксальний факт. В Індії мільйони людей голодують, але продуктів виробляється з надлишком. Річ у тому, що тонни фруктів та овочів пропадають. Дрібним фермерам ніде зберігати врожай. Тому вони продають його за безцін. Якщо не продати, усе згниє.

Компанія скуповує городину та садовину й сушить її за допомогою свого апарата. Те, що отримують, можна зберігати до 12 місяців.

[Нідгі Пант, працівниця компанії ― розробника сушарки]:

«В Індії за традицією сушать овочі та фрукти на сонці, але на це йде від шести до десяти днів. За цей час з’являється безліч мікробів та грибків. Сушарка на сонячних батареях ефективніша».

Сушарка дає змогу завершити процес за 6–8 годин. Водночас зберігається від 80 до 95 відсотків корисних речовин, а мікроби та грибки майже не встигають розмножитися.

Готову продукцію постачають великим міжнародним компаніям. Окрім цього, сільські жителі мають стабільний дохід.

[Гемендра Матгур, інвестор]:

«Компанія налагодила ланцюжок постачання, а також використовує дуже простий метод оброблення, що гарантує високу якість продукції. Це дає змогу отримати гарний прибуток. І найприємніше, що ним діляться з дрібними підприємцями».

Компанія співпрацює з 3000 фермерів й охопила 270 сіл. Премія дасть їй змогу розширити бізнес.

Крім винаходу індійської компанії, нагороди вручили ще за чотири проєкти.
Коротке посилання на цю сторінку:

Премію в $1,2 млн отримали за індійську сушарку для овочів на сонячних батареяхВ Австралії успішно розводять рідкісних риб із «руками»Науковці придумали, як шум від машин перетворити на біопаливоДо нас летить одна з найяскравіших відомих кометВ Ізраїлі знайшли величезне підземне укриття, зроблене 2000 років томуЯк за 200 років розвинулася наука про динозаврів«Скелет панди»: новий вид незвичайної морської істоти відкрили в ЯпоніїЧи можна забезпечити Землю дешевою сонячною енергією з космосуВ Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння водиЕкспрес-тести із жуйок планують виробляти в Шотландії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: