16.08.2024
Телеканал NTD

Перші знімки космічного телескопа «Евклід» показали широкому загалу

Перші знімки космічного телескопа «Евклід» показали широкому загалу

Європейські астрономи опублікували перші зображення з недавно запущеного космічного телескопа «Евклід». Завдання лабораторії — розкрити таємниці..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

Європейські астрономи опублікували перші зображення з недавно запущеного космічного телескопа «Евклід». Завдання лабораторії — розкрити таємниці темної матерії та темної енергії, які, як уважають, становлять 95 % Усесвіту.

Європейське космічне агентство очолює шестирічну місію в партнерстві з НАСА. Науковці ЄКА кажуть, що ці зображення найчіткіші з усіх раніше отриманих. Вони показали, що телескоп може бачити галактики на відстані до 10 мільярдів світлових років.

Зображення охоплюють чотири ділянки відносно близького Всесвіту. Зокрема, тисячу галактик, які належать масивному скупченню Персея, що розташоване всього за 240 мільйонів світлових років від нас, і понад 100 000 галактик, розкиданих на задньому плані.

Науковці вважають, що величезні, здавалося б, організовані структури, такі як Персей, можуть утворитися лише в тому разі, якщо темна матерія існує.

«Евклід» почне складати тривимірну мапу приблизно третини неба.

[Керол Мундель, науковий директор ЄКА]:

«Він обстежить 36 % неба, тобто все позагалактичне небо, починаючи з 10 мільярдів років космічної історії. Він вимірює форми галактик неймовірно точно. Отже, ми фактично створимо найбільший 3D-каталог Усесвіту».

Діставши нове уявлення про темну енергію та матерію, науковці мають надію ліпше зрозуміти формування та розподіл галактик у так званому космічному павутинні Всесвіту.

[Керол Мундель, науковий директор ЄКА]:

«Кольори теж кажуть нам дещо про фізику, закодовану у світлі. Тобто маємо багато кодів, які треба розшифрувати. Темна матерія і темна енергія також закодовані у формах, структурах та закономірностях, які ми бачитимемо на цих зображеннях “Евкліда” в міру створення огляду».

І хоч місія розрахована на шість років, ЄКА надіється, що пального «Евкліду» вистачить на додаткові шість місяців. Так він зможе протриматися на сонячній орбіті, що за півтора мільйона кілометрів від Землі, трохи довше.

Коротке посилання на цю сторінку:

Перші знімки космічного телескопа «Евклід» показали широкому загалуЯк за 200 років розвинулася наука про динозаврівCES-2024: інтелектуальні фени, телевізори та маски для обличчяУ США тестують робота, який ходитиме по перетнутій місцевості Місяця та Марса«Іншопланетна лихоманка» стимулює перуанських мисливців за старовиноюЧи можна забезпечити Землю дешевою сонячною енергією з космосуSamsung показала смартфони преміумкласу зі штучним інтелектомАвіашоу в Сінгапурі: ставка на футуристичні повітряні таксіУ Дубаї корали вирощують по-новомуЗ олії — біопальне: новий завод у Дубаї

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: